Günle Gelen 19.07.16

Herkese olan sessiz bağlarımız, tam tersine bizi herkesten ayıran en büyük özelliğimizdir..

Hem dolunay, hem de günle gelen enerjilerle beraber iletişim konulu birçok etkiyi aynı dönemde yaşıyoruz (http://wp.me/p4iYJS-iH).  Daha da önemlisi bütün insanlık olarak bir ayrım çizgisinden geçtiğimiz bir devirdeyiz. Bugün ise son dönemlerde neler yaptıklarımızın değerini anlamaya çalışıyor olacağız. Gördüğümüz, yaşadığımız, hissettiğimiz her şeyi hep beraber eleştirmeye, onlardan ders çıkarmaya başlayacağız. Sonucunda da bir ayrıma geliyoruz. Ben bunlara “inanıyorum” ya da “inanmıyorum”… Bütün dünya bu etkileri yaşıyorken, bahsettiğim ifadeler bugünler için tanıdık geliyor mu bizlere? Kendimizde veya çevremizde bununla karşılaşırsak, hatırlayalım ki insanlar konuştukça, anlattıkça her şeyin altında yatan en değerli konularını anlatacak…

Bu konuda dikkat edilmesi gereken belki de en ilginç nokta “yeter/yeterli” ölçüsünü, bugün bulmanın biraz güç olabileceği. Bunun için hem biz sakin olup sürekli iç sesimize sorabilir, hemde birbirimize (destek olarak) bu kadarı şimdilik yeter herhalde diyebiliriz.

Günün ikinci yarısındaysa kendimizi geçmişi didiklerken bulacağız. Bunu kenara köşeye attığımız ancak çok çok değerli olabilecek anı, hareket, duygu veya düşünceleri keşfetmek için yapacağız. Sonrasında ise elbette ünlü soru geliyor olacak. “Ben bunlarla devam etmek istiyor muyum?”. Bizler için önemli bir ayrım çizgisinin, ikinci ayağı da bu olacak.

Yani günün özeti sanki şu cümlelerde hayat buluyor gibi… “Bunu ölçtüm, biçtim ve evet yaptığımın doğru olduğuna inanıyorum, ancak artık geride kalmalı” veya “Bir zamanlar şunları yaptım ve evet kafam karışıktı, ne olduğunu bile hatırlamıyorum, ancak anladım ki yapmaya devam etmeliyim. Sonrasındaysa içimize sorabiliriz… Neleri geleceğe bizimle taşıyor olacağız? Neleri geride bırakmaya karar vereceğiz?

Bahsettiklerim biraz sakin kafayla düşünülmesi hatta, hissedilmesi gereken konular gibi mi geldi? Çok doğru, öyleler. Daha önceki yazılarımdan da söylediğim, bir ipucu vardı bu gece için. Salı günü (bugün) evde kendimize sessiz bir plan yapmak isteyebiliriz. Çünkü böyle zamanlarda kendimizle baş başa kalma enerjisi oldukça yükselir. Doğru insandan doğru çağrıyı alana kadar da böyle kalmak iyi gelebilir. Kendi başına kalmanın lüksü nasıl?

Sevgi ve ışıkla kalın

  • Esin Batal
  • Günle Gelen 19.Temmuz.2016 _ Salı
  • İletişim, danışmanlık, seans ve destek için: [email protected]

Aşağıdaki formu doldurarak da benimle iletişime geçebilirsiniz ?