Günle gelen 19.06.16

Denge, bir görev değildir; kimseyi dışarıda bırakmadan uçları birbirine bağlamaktır…

Bugün, hayatın ritmini, devamını, onun içinde var olmak için çaba göstermeyi bize getiren bir enerji ile bu konudaki azmimizin hepimize getirdiklerini yaşıyor olacağız. Yaşadığımız bu etki biraz gergin ya da tedirgin bir etki yapabilir. O zaman hemen olumlu bir yanı ile ele alalım: Bugün içimizden gelenle birlikte olumsuz düşünce uyandıran ne varsa onu çalışırsak olumlu olacak olan bir gündeyiz. Çünkü içe dönük bir enerji var gün boyu. Bu içe dönüklük nedeniyle kişiler arası iletişim için olumsuz bir gün mü? Hayır değil. Yalnızca günün aktif alanının çalışma odağı içimize uzanan bir yapıda. Bugün akışla içimizle ilgilenmeye ne dersiniz?

Zor veya uç durumlar geldiğinde meraklar doğar. Genelde bu meraklı halimiz eğer bir biçimde biraz geri, içe doğru adım atarsa ona eşlik eden melankoliler gelebilir. Buna karşı birbirimize destek olmak lazım. Örneğin yeterince destek bulamazsak kimse bugünlerde yeterince iyi değil? Gibi hissedebiliriz. Böyle durumlarda kimi zaman da hiçbir şeyin tadı kalmadı endişesi gelebilir. Bunlara karşı hep birbirimizi destekleyerek beraberce bu dünya da olmanın zevkini çıkarabiliriz. Günle geleni kendimiz için daha olumlu ve zevk aldığımız bir hayat için kullanmaya ne dersiniz?
Bugün anlamak ve paylaşmak temalı enerjiler çok görünür değil ama ayrıca önemliler. Anladıklarımızı iç dünyamıza denge sağlayıcı bir adım olarak alırsak ödüllere sahip olacağımız bir gündeyiz. Günle gelen sözcuklerde de olduğu gibi kimseyi, hiçbir şeyi dışarıda bırakmadan her şey arasındaki bir ağ kurma günü bugün. Adım atıp, anlayıp, bu benim içimde buraya denk geliyor diyerek kendini tanımlama işi yapa yapa ilerlediğimiz bir gün. Bunu yaparsak dönence enerjilerini de bütünüyle yaşamak üzere kendimize alan ve imkan tanımış olacağımız bir çalışma ile kendimize destekler olacağız. Kendi kendimize destek vermeye açık mıyız? Dışarıdan destek almanın yanında en zoru kendimizi destekleyecek kadar kendimize açık olmakta yatıyor. Kendi destekçimiz olalım.

Esin Batal

İletişim, danışmanlık ve destek için: [email protected]

www.esinbatal.com.tr

Günle Gelen – 19.Haziran.16 – Pazar