Günle Gelen 19.05.16

Bir gerçeği nasıl kullandığınız onu yanlış ya da doğru yapar…

Bugün bir atılım yaparken, sonuçları hakkında büyük dersler çıkarabileceğimiz bir gündeyiz. Böyle günlerde içimizden bir şey yapmak geldiğinde, hemen atılırız. Bu tarz çabalarımızla da işler yaparız. Yani sonuçlara ulaşırız. Bu sonuçlar, bize bir şeyler ortaya koyduğumuzda bundan çıkarmamız gereken dersleri de anlatır. Böylece bu dünya yüzeyinde yürüdüğümüz zamandan beri belkide en önemli konu ile yine karşılaşırız: Hayatımızda neler bize adım arttırır? Neler artık kendini tamamlayıp (buradan) bizden ayrılma zamanı gelmiştir?

Şimdi biraz temizlik yapmak ister misiniz?

Böyle günlerde, kimi zaman yeterince şey biliyorum tavrına kapılabiliriz. Bu konuda dikkatli olmak gereken günlerden birindeyiz. Böyle günlerde, açık söylemeliyiz ki, kibir, kendine aşırı güven, narsisizm… çok dikkat edilmesi gereken konulardır. Dikkatli olun lütfen. Çünkü böyle hallerin enerjileri çok uzun dönemde geri çıkarlar bizden. İstesek de istemesek de yapışır ve bizim enerjimize de mal olurlar.

Bu yüzden kendimizi iyi anlamamız gerekiyor. Buna ne desek olur? Ne güzel, ne derin, ne bilge ne de ermiş… gibi şeylere ihtiyacımız var. Bir tek şey bize yeter, “olgun” olmak. Kendimizle olgun olmak üzere çalışmamız gerekiyor. Bu çok değerli bir yoldur. Bugün, olgunluğumuzu çalışmaya ne dersiniz?

Biz, biz oldukça ne kadar daha da olgun oluyoruz?

Bu olgunlukla dünyayı, çevremizi ve kendimizi görmeye hazır mıyız? ve de Açık mıyız?
Kendimizi anladıkça ödüller alacağımız bir gündeyiz.
Bol ödüllü, bereketli günlere açılalım.

Esin Batal

Günle Gelen – 19. Mayıs.2016 – Perşembe