Günle Gelen 19.03.17

Günle Gelen:Dikkatimizi dağıtmadığımız sürece içimizdekilerin masumiyeti ve sadeliği en büyük gücümüz olabilir.

Bugün, arayış ve anda kalmalarımız için seçimlerimizle adımlar atıyor olacağız.

Başımıza iyi ya da kötü şeyler geliyor gibi düşünmeye çok eğilimliyizdir. Böyle anlarda olan yalnızca, kendimizi ve enerjimizi olduğu gibi değil başka veya asıl kendimize ters şekillerde kullanmamızdan kaynaklanıyor. Böyle anları kötü şans, iyi şans gibi ayırıyoruz genelde. Hâlbuki olan yalnızca bize seçimlerimizi neye göre yaptığımızı yine hatırlatması açısından ders ve işaretlerin karşımıza çıkmasıdır. Günle gelen ilk etkiyle kendi kendimizi çokça adlandırmaya başlıyoruz. Kendimize baktıkça daha doğru adlar bulabilecekken, kısa sürede sonuç bulmaktan uzak durmak iyi gelecektir.
Bu etkinin güzel bir yan ürünü de, oldukça ilham verici olmasıdır. Bu adları, özeleştirileri veya düşünceleri duymak birçoğumuz için ilham verici enerjilere dönüşüyor. Bugün, bu yüzden sıkça herkesin herkesi beslediği bir grup ruhu da barındırıyor. Bu grup ruhundan hep birlikte yararlanıp, hep birlikte olumlu ve huzurlu olana kapı açıp, kendi gerçeklerimize uyan ve ait olanları görebiliyor olabiliriz. Gördüklerimizi test etmek ve kendi gerçeklerimizi aynalamaları için hem onlara hem de kendimize izin vermek çok iyi gelecektir.

Çevremizdekilerin sözlerinde bizlere ait neler var? görmeye ne dersiniz?

Günle gelen bir diğer etkiyse, kendimize ve çevremizdekilere doğal davranışlarımızla verdiğimiz etkiler olacak. Doğal davranışlarımız akışla iyice yüzeye çıkar. Böylece herkesi doğallıkla sarar. Kendi tatminimiz de iyice belirgin hale gelir. Böyle doğal ipuçlarını gözleyerek, bilinçli farkındalıklarla (mindfulness ile) kolayca gözleyebiliriz. Yeterince dikkatli olursak, hayatın basitçe önümüze getirdiği her şeyin olumlu ve gerçekten biz gibi olan biçimlerini görmeye başlıyor olacağız. Kendimize hitap edeni, çağrıda bulunanı görmeye ne dersiniz? Kendimiz olma fırsatlarını almaya açık mıyız?
Bugün gün içinde çevremizden, parçası olduğumuz gruplardan etkiler almaya da açık olabileceğiz. Keşfettiğimiz doğallıklar ve parçaları hepimize dağılabiliyor olacak. Bu etkilenme aslında olumsuzdan olumluya bir döngüyü de anlatıyor. Aldığımız etkilerle kendimize en çok uyabileni yani olumluya giden yolu alıyor olacağız. Topluluktan bireysele, hepimizin paylaştıklarıyla olumlu olana giden yolun da parçaları önümüzde olacak. Uzanıp almak için değerli bir hazine hepimiz için.

Gün içinde dikkat etmemiz gereken noktalardan biri de, eğer seçim yapmak konusunda isteksiz veya adım atmayan konumlarda olanları gördüğümüzde müdahalede bulunmadan önce çok dikkatli olmamız gerektiği. İçinde olduğumuz etkilerde zorlamalar hepimize özellikle de yapanına bazı uzun zaman sürecek etkiler bırakabilir. Yavaş ve zor gelişen durumlar doğurmamıza sebep olabilir. Böyle durumlarda, herkesin ortak motivasyonlar bulması için öneri veya diyaloglar la başlarsak olumlu ve ödül dolu olana yakınlaşıyor olacağız.

Sevgi ve ışıkla

  • Esin Batal
  • İletişim, danışmanlık, seans ve destek için: [email protected]
  • M: 0.530.386 44 74

Aşağıdaki formu doldurarak da benimle iletişime geçebilirsiniz ?