Günle Gelen 19.01.17

Becerilerimizi paylaşmak, büyük bir hediye yelpazesini getirir.

Bugün, hayatın içinde beceri ve yeteneklerimiz için net kararlar alırken, riskleri seven yanımızı da kararlar almaya dahil edebileceğiz.

Bugün bir topluluk enerjisinden geçiyoruz. Dışa dönük bir şekilde nerede, ne zaman, kimlerle gibi sorularla kolayca başa çıkarak, becerilerimizi hangi işe veya kime verebiliriz sorularına odaklanabileceğiz. Bu sorular neden mi önemli? Şu basit sebepten: Uyum içinde herkesle yan yana durabilmek için. Bir topluluk, denge demektir. Herkesin birbirini bir biçimde dengeye aldığı bir bağ kurarız. Bu yüzden her seviyeden toplulukların (iş, arkadaş, …) bir enerjisi olur. Herkesin birbirine ilgi ve emek vererek oluşturduğu bir enerjidir bu. Bugün, bu enerjinin içindeki uyuma odaklanıyoruz.

Parçası olduğumuz grupların içinde neredeyiz?
Kimler bizim enerjimizi gerçekten alıyor?Kiminle gerçekten neyi paylaşıyoruz?

Bunlar cevapları ciddi olan sorular. Bu cevapları verirken kendimize biraz zaman verirsek olumlu ve mutlu olana daha kolay ulaşırız.

Günle gelen etkilerle, ilk önemli odağımız, kendi becerilerimiz olacak. Beceri, kaynak demektir. Kendimize ve parçası olduğumuz gruplara bunların yansımasını görebileceğimiz bir gündeyiz. Her yaptığımızın yansımasını, dikkatle bakarsak kolayca görebileceğiz. Bir şey veya amacı istiyorsak, ona ulaşmak için ne kadar ve ne yapmalıyız sorusunun cevabı önümüze kolayca geliyor olacak bugün.

Grup enerjisinin çok önemli bir yüzünü de paylaşmak istiyorum. Her topluluk bir enerji ister: ilgi, zaman, emek, destek gibi. Bu enerji, o topluluğu bir arada tutar. Böylece önemli bir ayna da tutmuş olur bize. Doğru yerde miyim? Ne kadar buradayım? Gibi soruları cevaplamamız için bir ayna olur. Eğer doğru bir toplulukta değilsek, verdiğimiz enerji için bile yanlışı doğru görme eğilimine girebiliriz. Bugün içinde bu dışa dönük enerjilerle, bu biraz daha kuvvetli de olabilir. Bu konuda değerli bir ipucu da, son 11 yıldaki arkadaşlıklarımız oluyor. Bu alana bakıp, tekrarlayan temaları olan arkadaşlıklara dikkatle yaklaşmalıyız. Sürekli olarak birileri yerine yenilerini getiriyorsak ve bu uzun ya da kısa vade de hep aynı sonuçları getiriyorsa, bu konuda düşünmek hepimize yararlı olacaktır.

Günle gelen bir etki de, sınırları zorlayıp risk almak üzerine olacak. İçimiz, elimizdekilerle önümüze gelen şeyleri aşıp aşamayacağımız üzerine kıpır kıpır olacaktır. Düşünülmesi gereken ciddi bir konu bu. Çünkü ani ısrarlar ve sonucunda da hataları getiriyor olabilir. Bu tür davranışları, düşünceleri veya duyguları görürsek, sonuçlarını iyi düşünmemiz gerektiğini unutmamalıyız.

Sevgi ve ışıkla

  • Esin Batal
  • İletişim, danışmanlık, seans ve destek için: [email protected]
  • M: 0.530.386 44 74

Aşağıdaki formu doldurarak da benimle iletişime geçebilirsiniz ?