Günle Gelen 18.07.16

Barışçıl öykülere inanırız, diğerleri bitmeksizin bizi kovalamaya devam eder …

Bugün, beklenmedik sürprizlere rağmen geleceği görmek için çabalayacağımız bir gün. Neden sürekli geleceğe bakıyoruz? Çünkü, doğamız bizi sürekli ileri götürüyor. Aslında ilerleme bir sürüklenme değil. Zamanla beraber, biz de aktığımızı gösteriyor. Hayatımızla ilgili planları iyice düşündüğümüzde ortaya çıkan ve onları gerçekleştirmek için gerekli bireysel disipline konsantre olacağımız, bir enerji ile başlıyoruz güne. Bu enerjimize bol konuşma ile eşlik etmemiz, enerjiyi kullanabilmemiz için önemli. Özetle günün başlangıcı iletişime dayanırsa, ödüllerimizin bol olacağı bir gün olacaktır. Yapacağımız şeylere olan inancımızı önde ve yüksek tutmalıyız.

Diğer taraftan günle gelende içimizdeki değişime yardımcı olacak, olumlu bir hafıza hareketine sahip genel bir enerji akışı var. Bugünden başlayarak “hatırlıyorum/hatırlamıyorum” ayrımını bolca duyacağız. Özellikle kişiler bir şeyi hatırlamıyorum dediğinde, önce kendimize soralım. Kişi yerine daha iyisini koymak için hepimize yardımcı oluyor olabilir mi? Çünkü bu henüz göremediğimiz, olumlu bir açı da olabilir.  Buna inanıp, destek olmamıza yeterli olacak olan enerjilerle çevriliyiz. Bırakmanın gücüne açılmaya ne dersiniz?

Bu kadar gelecek ve düşüncelerle meşgul olduktan sonra; özellikle dolunayın da etkisine girmeye başlarken, geleceğe adım adım ilerleyerek, “hemen neler yapabilir” ime odaklanacağımız bir enerji geliyor. Bu konuda, egomuza yenilmemeye dikkat etmeliyiz. Bunlar küçük şeyler, daha büyüklerine ulaşmalıyım fısıltılarına kapılmamaya gayret edelim. Hatırlayalım ki en büyük yapılar bile, tuğla ve taştan yapılmaya başlar.

Bugünlerde başkalarının hikayelerini çok iyi dinlersek, ödülü bol bir süreç geçiririz. Çünkü dinlediğimiz hikayeler; kendi içimizdeki kimi zaman kör, kimi zaman da olumsuz noktalarımızı aydınlatma olanağı verecek. Bunları dinledikçe kendimize notlar alabiliriz. Ancak bir soruyu aklımızdan çıkarmadan bunu yapalım. Ben bu hikayede olsaydım ne değişirdi? Bu basitçe ben böyle yapardım değil, aynı zamanda benim bu davranışımla herkes ne yapardı? Nasıl hissederdik? Bu minik çalışmanın, herkesin his ve düşüncelerini kazanmakla ilgili olduğunu hatırlayalım…

Sevgi ve ışıkla kalın.

  • Esin Batal
  • Günle Gelen 18.Temmuz.2016 _ Pazartesi
  • İletişim, danışmanlık, seans ve destek için: [email protected]

Aşağıdaki formu doldurarak da benimle iletişime geçebilirsiniz ?