Günle Gelen 18.05.17

Gördüğümüze katkıda bulunmak, katkıda bulunduğumuzu görmek, ikisini aynı anda yapabilir miyiz?

Bugün, çevremizde gördüklerimiz ve onlara verebildiklerimiz arasında özel farkındalıklara ve kararlara sahip oluyoruz.

Günle gelen enerjilerin etkileriyle gözlem gücümüz bugün için bizlere çok yardımcı olacak. Etrafta ne olup, bitiyoru kolayca anlıyoruz. Karamsarlık karada iyimserliği de aynı anda seçebiliyor ve eski günleri yeni günle yan yana koyup artık gördüklerimizi bir ürüne, hayat gelmesini istediğimiz bir isteğe dönüştürmeye başlıyoruz.

Bugün için önemli bir nokta, hayatımıza karşı dürüst olmakla başlıyor. Kendi gerçeklerimizi ve hayatın enerjilerini bugüne kadar açıkça iyi niyetli bir biçimde kullanmışsak, her şey çok daha kolay olacak. Değilse, bugün o sayfayı açmanın tam zamanı. Ufukta görüneni olumlu ve ödül dolu bir patika olarak alabilmek için çalışmaya başlamanın tam da günü diyelim.

Öncelikle tecrübelere ihtiyacımız olacak. Hem yaşadıklarımıza hem de çevremizden gelen eleştiri ve önerilere açık olmak, güzel adımların habercisi olabilecek. Bu etkiyle hep bir topluluğun, bir arkadaş grubunun içinde bulacağız kendimizi. Özel olmalarına gerek yok, ancak aynı konuyu konuşmaya başlayan ve bir mağazada denk gelen kişiler gibi bir anda bir etkileşimde bulunuyor olabileceğiz. Böyle küçük anlarda, hayat amacımız gibi önemli konular için bile ipuçları bulabileceğiz. Nasıl yaklaştığımız, nasıl cevaplar aldığımız, neler önerdiğimiz, bir anda nelerle ilgili düşünmeye başladığımız, bu sorular bizlere ayna tutuyor olabilecekler. Aynı zamanda hangi doğru ve yanlış insanlarla birlikte olduğumuz konusunda da olumlu işaretler alabileceğiz böylece. Bu akışın yine püf noktası, bizlerin açıklığı ve özellikle de eşitlik ve adalet güdülerimiz olacak.

Günle gelen bir diğer etki de, hayata, kendimize ve herkese ne katkıda bulunmak istedigimiz. Yargısız kalmaya özen gösterip, nasıl daha etkili olabilirizi merak etmeye başlıyoruz. Bu daha yetkin ve ödül dolu olabilmenin yolu olacak. Çok bilinçli olamayabiliriz belki ancak daha derin ve daha kuvvetli bir paylaşıma sahip olmak için çabamızı verebileceğimiz bir gündeyiz. Bugün ki enerjilere özel iki farklı soruyla hepimizi başbaşa bırakıyorum …

Yaptıklarımızın daha değerli ve çevremizdekilere ulaşabilir olması için neler yapabiliriz?

Geçmişte gördüklerimiz ve geçmiş arasında nasıl bağlar kuruyoruz?

Sevgi ve ışıkla