Günle Gelen 18.04.17

Günle Gelen:Çorak ve bereketli arasındaki tek fark seçimlerimizdir.

Bugün, pes etmemek ve yüksek miktarda çabayla adımlar atıyoruz.

İçinden geçtiğimiz enerjiyle beraber bu zamanlarda hepimiz önümüzdeki en az bir yıl için adımlar atıyor olacağız. Bu enerjinin en önemli göstergesiyse değişim. Aslında yaklaşık altı gün süren bu geçişin şimdiden üçüncü gününe geldik bile. Önemli rahatsızlıkları yenmeye karar vermek, hayatlarında bir şeyleri değiştirmek için mücadele veren insanların yolculukları veya bugüne kadar inanmayı reddettiği konuları kabul etmek için farklı kapıların çalınması gibi olayları görebiliyor olacağız. Değişimin getirdiği sürekli ayağa kalkma yeteneğinin yararına tutunurken, hayati bir enerjiyle dolu olacağız. Hepimizde farklı da olsa, bu enerjinin içimizdeki ışığını görüyoruz. Hislerin yanında bedenimizin bize verdiği sinyal ve işaretlere inanmalıyız.

Her bir amacımız için her yolu denemeye ve de her yolun çabasını anlamaya hazır mıyız?

Günle gelene bir diğer etkiyle, gerçekten yetenekli veya umut vadeden kişilerin kimi zaman az anlaşıldıklarını görüyor olacağız. Elden kaçan konulara ve duyarsız çevrelere rastlayabileceğiz. Yapmamız gerekense gözümüzü açıp bunları yakalamak! Çünkü öğretici olduğu kadar, yardım edebilme olanağımız da olacak. Buradaki ipucumuz, birileri bir konuda başarılı bir deneme yapamayınca atlayıp bizim yapmamız değil. Burada saygılı, olumlu ve huzurlu olanı çağırmak çok önemli. Bu konu hala daha onların konusu ancak etraf sakinleyince yine yalnızca onlara yaklaşıp, başka bir yol olabilir, şöyle yapmak ister misin diye sorabiliriz. Çok derin ve olumlu karmalarla dolu gelecek adımları da atabiliyor olacağız böylece.
Bazı pürüzleri yaşayabileceğimiz ebeveyn ve çocuk ilişkilerine hem kendi hayatımızda hem de çevremizde sıkça rastlayabileceğiz. Özellikle kardeş çocukları olanlarımızın müdahale değil ama gözlem gücünü yüksek tutması olumlu etkiler getirecektir.

Gün içinde karşılaştığımız birçok kişiyle yeni prensipler geliştirmek gerekebilecek. Aramızda yeni ilişki seviyeleri kurmak için yeni prensipler, yeni kurallara ihtiyaç duyabileceğiz. Bundan sonra sen böyle yap ki ben de bunu yapabileyim veya ben böyle yapsam sen şunu götürebilir misin gibi hepimize değişim getiren yeni dengeler getirebileceğiz. Bunun sebebi yeni sonuçlar ve ufukları görebilen kişiler ve yeteneklerin yükselen enerjileri olacak. Yeni yollar ve patikalara girmek için uzlaşmak ve alış verişe açılmamız çok değerli olacaktır.

Gün içinde endişe veya rahatlık peşinde olup da, çifte standart sayılabilecek durumlar oluşturmamaya özen gösterelim. Her böyle durum aslında kendimize veya içimize göstereceğimiz bir ayrımcılık olacaktır. Benim tavsiyemse böyle durumları kendimize şefkat göstermek ve kendimizi anlamak için kullanmak yönünde …

Sevgi ve ışıkla