Günle Gelen 18.02.17

Her şey ve herkes, yeniden başlayabildiklerinde çember tamamlanır; madde-enerji, yin-yang, …

Bugün, geçişin, değişimin iki yanına sürekli olarak geçişler yaparak ve hayatta yol gösteren arayışlar yapmak üzere çabalar veriyor olacağız.

İçinden geçtiğimiz ve hayatın yollarına odaklanan enerjinin son basamağını tamamlıyor ve gün içinde yeni bir basamağa geçiyoruz bugün. Yeni kapılar açıp, yeni süreçleri diğerleriyle ilişki içinde görmenin incelikleriyle başlıyoruz güne. Bu etkiyle beraber, elimizde bize gündelik hayatta anlamlı gelmeyen her şey, herkes veya her kavram için onların görünmeyen kısımlarına bakmamız gerektiğiyle ilgili dürtüler hissedebiliyor olacağız. Bu konuda önemli bir ipucu doğru olmayan her türlü gidiş yolunun veya o yolu takip eden her şeyinde hızlıca siliniyor olduğunu fark etmek olacak. Yani gerçek değişimi yansıtmayan her detayın eriyip gittiğini fark edebiliriz bakarsak. Uzaklara, geleceğe, kendini gösteren her hayat alanına baktığımız bir zaman parçasını yaşayacağız. Günün içindeyse köprüler kurmak ve olmak, önemli bir yer tutuyor olacak. Biz olamıyorsak olanı görmek adına saygı duymak, ona açık olmak veya ondan alabilmek için gayretli olmak olumlu ve ödül dolu olanı çağırmak olacaktır.

Bir konuya, onun parçası olan değişimlerle nasıl bakabiliriz? Bunu ne kadar yapabiliyoruz?

Günün önemli bir kısmını yeni bir enerji dilimine girerek geçiriyoruz. Yaklaşık bir haftaya yakın bir süre boyunca ruhsal bereketin, hareketliliğin, değişimlerin, kendimizi arayışlarla bir yerden bir yere savurmanın ve şaşırtıcı riskleri alabilmenin anahtarlarıyla yaşamaya başlıyor olacağız. Yoğunlukların bizi beklediği bir dönem olacak. Plan yapıp, uyuyup, meşgul olmanın örnekleriniyse sıkça göreceğiz. Verimli gibi gözükmesine rağmen bu aralık kafamızı kaldırıp dışarı bakmanın da fark yaratacağı bir zaman olacak.
Uyurgezer gibi olmak önemli bir sembol olacak bugün için. İçine fark etmeden girdiğimiz ve beğenmediğimiz birçok şeyi hızlı fark edebileceğimiz bir gündeyiz. Buradaki ipucu ne yolunda gitmiyorsa, çabuk bırakabilmenin de farkına varmamızdır. Ne kadar hızlı ve doğru harekete hazırsak, o kadar da keşif dolu anlarla buluşabiliriz.

Günle birlikte gelen etkiyle, kendimizle el sıkışarak ve iş birliği yaparak olumlu ve başarılı değişimlere başlangıç verebiliriz. Kendimizden korkmak, çekinmek veya içimizde gerçek bizi uyandıran kişilerden, kitaplardan, kavramlardan, inançlardan veya herhangi bir şeyden kaçınmak bugünkü gayretlerimizi olumsuz etkileyebilir.
Melankolik, duygusal olarak kararsız olabilmeyi sıkça duyabiliriz. Böyle durumları yaşamaya ya da hissetmeye başladığımızda, ani kararlardan geri çekilmeliyiz. Kendimizi korumak için bir kabuk kişilik oluşturup, her şeye karşı güçlüyü oynamaksa en büyük zararlardan birini getirebilir. Bekleyip, sakince gelen uyarıları alırsak, zamanla karar vermek için cebimizde biriktirirsek en olumlu adımları atmış oluruz.

Sevgi ve ışıkla

  • Esin Batal
  • İletişim, danışmanlık, seans ve destek için: [email protected]
  • M: 0.530.386 44 74

Aşağıdaki formu doldurarak da benimle iletişime geçebilirsiniz ?