Günle Gelen 17.11.16

Çevremizdekilerin çalışmalarını sessizce izleyecek kadar, bir grupta yalnız durmayı bilmemiz gerekir.

Bugün, gücün bazı sınırları olduğunu ve çevremizdeki kişilerle beraber genişliyor olduğumuzu anlayarak adım atıyoruz.

Günün ilk saatleri kısa süreliğine, elimizdeki gücün sınırlı olabileceğini anlatan bir durum olacak. Burada kilit konu bu, tanıyor olmak. Yani daha önce de gördük mü? Benzeri oldu mu? Gibi soruların cevabını veriyor olacağız. Bedenimizin ve enerjimizin merkezine yönelmekte olduğumuz gösteriyor böyle sorular. İçimizde bize bütünüyle iyi gelebilecek cevapları taşıyoruz. Bunlar herkeste var ve ortaya çıkması için de yine kendimizi dinlemeye ihtiyacımız var.

Orada olduğunu bildiğimiz bir şeyi, bulmak için çabalamaya açık mıyız?

Günle gelen enerjilerin ilk saatlerinde bu etkiyi yaşadıktan sonra, günün büyük bir kısmında, hislerimizi dinlemeye başlayacağız. Bu hisler sezgilerimiz gibi olmayacak. Kendimizi yönetmek adına dinlememiz gereken sesleri duymaya başlayacağız, bir radyo tiyatrosu gibi. Ne yaptığımızı bildiğimizden emin olmamız için bize güven ve tavsiyeler veren sesler bunlar. Hayatımızdaki olumlu ve ödül dolu olan için bugün, içimizden bir soru soruyor olacağız: Ben bu işleri ve bu hayatı nasıl yönetebilirim? Cevabımız ise oldukça açık olacak: Tek başıma değil, herkesle beraber. Böylece sessizce gruplara kapılmaya başlıyor olacağız. Bugün sıkça, tam olarak nasıl bilmiyorum ama size güveniyorum cümlesini veya bunu anlatan davranışları görüyor olacağız.

Sosyal ağlar kurmaya hazırlık yapacağız. İnsanlara genişlemek, ulaşmak, onları tanımak ve onların arasında kendimizle bağlantılar kurmak için adım atıyor olacağız. Mutlu ve olumlu olana giden adımlar bunlar. Önemli ipucumuzsa, yaptıklarımızın prensipli olması gerektiği. Öylesine veya bir bu biçim bir başka biçimde yaklaşımlar değil. Herkese aynı şekilde köprü açmamız gerektiği. Çünkü öteki türlü bu serbest denemelerin gerçek yetenek ve kişilikleri ortaya çıkarmadığına tanıklık ediyor olacağız. Herkese eşit davranmak önemli bir mutluluk prensibi olacak.

Bugün kalça ve kol iç bölgelerine yapacağımız çalışmalar özellikle hepimiz için yakın gelecekte yol gösterici olacaklar. Bedenimizin bizden habersizmiş gibi sessizce biriktirdiği belirtileri anlamak için ideal bir diyalog notası olacak bu bölgeler.

Gün boyu dikkat etmemiz gereken konu ise, her şeye sadece ben yeterim anlayışı olacak. Bu inanç sürekli değil ancak gün içinde zaman zaman gelebiliyor olacak. Zamanın nasıl geçtiğini anlayamamak ta böyle olabiliyor olacak yine. Ben yapsam, başkası olmadan, bak şunu yapsam bitmişti gibi düşüncelerin yediği zamanlara şaşırıyor olacağız. Çevremizdekilere yetenekleri ve katılımları için izin veriyor olmak, olumluluk ve ödüller getiren bir davranış olacak bizlere.

Sevgi ve ışıkla