Günle Gelen 17.08.16

Her düşüncemizin bir eyleme dönüşmesi, berrak bir zihnin anahtarıdır…

Soruların cevaplarını aradığımız bir haftadan sonra, şimdi de Zen rahipleri gibi deneyimi kovalayacağımız bir aralığa giriyoruz. Bugün, neye ‘evet’ diyeceğimizi bilmezsek, ardından doğacak olan pişmanlıklara hazır olmamız gerektiğini yaşıyor olacağız. Günle gelen enerjilerle de bir süredir biriktirdiğimiz düşüncelerimizi, artık eyleme dökeceğiz. Düşünceler ve duygular büyük enerjilerdir. Yalnızca tek biri bile, dağ gibi bir enerji oluşturur. Her düşünce de bedenimizde bir yansımaya sahiptir. Dışarıya doğru çıkmak, bir eyleme dönüşmek ister. Kimi zaman sıkıntı yaratan bir düşüncenin kaşıntı olması gibi, sevindirici bir histe kalbi tutarak gülmek halinde dışarı çıkıyor olabilir.

Bugün, saplantı haline getirmeden gerektikçe ve ölçülü biçimde, her eyleme enerjimizi vermeyi becereceğiz. Şaşırtıcı şekilde, bir güne iş sığdırıyor olacağız. Düşüncelerimiz, duygularımız ve de eylemlerimiz ise bizlere ödüller getirecek. Eğer işler bir güne sığmıyorsa, işlerden çok kime ‘evet’ dedik onu görmeye çalışalım. Çünkü bugünlerde, eyleme geçemiyorsak insanlara takılıyoruz demektir. Gün içindeki yanlış evetleri değiştirebilirsek, bizim için ödül dolu bir yol başlayacak. Birbirimize destek olup, kişiler ve hayatı yaşamak arasındaki perdeyi kaldırırsak ta, günün olumsuzluklarını geçiyor olacağız.

Diğer taraftan günle birlikte, bize tutulan bir ışığı değerlendirme fırsatını yakalayabiliriz. Aynı zamanda bugün, ‘hayır’ deme endişesini yenmek için de olumlu bir fırsat. Söyleyemem, yapamayabilirim gibi iç dünya engellerini yıkmak için anda saklanan gizli enerji bizimle. Kimseye öncelik vermeden, içimizdekilere dönük bakmaya ne dersiniz?

Bugün bizi çevreleyen enerjilerden biri de; sabırsız ve tam olarak sorumluluk almak istemediğimiz alanlara, daha duyarlı yaklaşabilmeyi becerebilme olanağı. Dokunmaktan korktuğumuz konulara, hem yaklaşmak hemde eski tutumumuzu kırmak için önemli bir günde olacağız. Sıklıkla yaşadığımız sabırsızlık, bize bu enerjinin varlığını unutturmaya çalışabilir. Gün boyunca olumlulukla ve gülümseyerek, güzele ulaşacağımızı bilerek saatimize bakmaya ne dersiniz?

Sevgi ve ışıkla…

  • Esin Batal
  • Günle Gelen 17.Ağustos.2016 _ Çarşamba
  • İletişim, danışmanlık, seans ve destek için: [email protected]

Aşağıdaki formu doldurarak da benimle iletişime geçebilirsiniz ?