Günle Gelen 17.06.16

Beyaz için siyahı bilmek değil; anlamak ve saygı duymak gerekir…

Bugün insanların, diğer insanlara ait konular hakkında çokça yorum yapacağı bir gün yaşıyor olacağız. Can alıcı noktaysa; bugünkü asıl deneyimimizin tüm bu yorumlar arasında olumluyu koruyabilmek ve olumsuz söze geçmek için çaba vermemiz olması.

Yoksa ister bilinçli ister bilinçsiz olsun olumsuz yapıştırmalar gerçekleşecek. Unutmayalım ki bizler için enerjilerle gelen deneyimler her zaman gül bahçesinin biletleri gibi olamayabiliyor. Olumsuzdan da alınacak bir deneyimin her zaman olduğunu gösteriyor. Bugünkü de belki az olacak ancak yaşanması gereken bir deneyim bizler için hepsi bu.

Bugün, diğer yönlerini unutmadan konuştuğumuz konularda olumlu ve aynı zamanda gerçekçi kalmaya ne dersiniz?

Bugün biraz araştırıcı biraz da bulduğumuzdan kuşku duyan etkileri yaşıyor olacağız. Bu biraz kafa karıştırıcı bir konu o yüzden özetle açıklayalım; böyle günler bir mücadele günü gibidir. Hem çözümü bulmaya odaklanırız, hem de bulunca emin olamazsak ondan hemen kuşku duyarız. Günle gelene bakarsak bu anlayışla, bugün birbirimizi bir konuda her yönü ile uyarabiliriz, haberdar edebiliriz ve bunu tam anlamıyla yapamazsak “az önce söylediğimi bir daha yapmalı mıyım?” diyebiliriz… Böyle günlerde herşeye şaşırabilir, istenmeyenleri bulabilir ve gerçek olmayan konuları geride bırakabiliriz. Bunun için büyük bir enerjiye de ihtiyacımız da yoktur. Günle gelenin hediyesi ve ödülü olarak seçmek ve harekete geçmek yeterli olacaktır.

Uyumlu ya da akışta olmak bugünün günle getirdiklerinden biri. Önümüzdeki günlerde de etkili olacak olan bir enerji bu. Evrenimizi görmek için kullandığımız bakış açımız dengeyi arıyor, onunla ilgili düşünceler üretmemizi sağlıyor olacak. Böylece akışı, uyumu kendimize özel bir seviyede yaşıyor olacağız. Bugün bu akışın parçalarını daha kolay anlayabileceğiz. Eğer dünyamızda ona yer yoksa karar zamanı olduğunu görmek ödüller getiriyor olacak.

Uyumun, bir hayalin yanı sıra üzerinde çalışılması gereken bir emek olduğunu görmeye açık mıyız?

Bugün günle gelen enerjilere bakıldığında; üzerinde çalışmak ve kendimizi geliştirmek icin 2 ana farkındalık sorusu bizleri bekliyor…

Hayatımızı etkileyen dokulara daha derinden dokunmaya ne dersiniz?
İçimizdekinden güç alıp hayatımızı büyütmek ister miyiz?

Esin Batal

İletişim ve danışmanlık için : [email protected]

www.esinbatal.com.tr

Günle Gelen – 17.Haziran.2016 – Cuma