Günle Gelen 17.05.16

Değişim değil, değişmek istemektir gerçekçi olan …

Bugün, değerli bilgilere rastlamakla değişimi yaşayacağımız bir gün. Değerli konular ya kimi zaman bizim karşımıza çıkar, ya da biz onların olduğu ortam ya da kişileri buluruz. Tabi ki bu bir miktar stresli bir durum olabilir. O yüzden de gün boyu sık sık ben burada rahat hissetmiyorum gibi cümleleri duyabiliriz. Bu nokta da işin sırrı dayanmaktan geçiyor.

Bazen kimimiz, dayanamayıp hayır bu böyle olmaz demek isteyebilir. İşte bugün bu tür yüz yüze gelmeleri bolca görebiliriz, yapabiliriz veya bize yapabilirler.

İçimizden bunu demek isteyince tabi ki de, farkında olmadığımız yeni bir sorgulama isteği gelebilir. İşte bu istek, değişimi istemek, değişmek istemek ile ilgili. Elbette zor, ancak hikayelerde ki değişim yerine içine atlayıp değişmeye ne dersiniz?

Gün boyu, zorlukları yenme gücümüzün bizi beklenmedik anlarda hadi yapabilirsin, şimdi bunu söylemelisin gibi fısıldayan sesini duyacağız. Sertçe değil, artık zamanı geldiği içimize doğduğu için adım atmaya başlayacağız.
Biraz da dikkatli olmamız gereken bir gündeyiz. Bu kadar adım tabiki de biraz olsun savrulmayı getirir.minik dikkatsizlikler olabilir. Bunlar da değişimin bir parçasıdır. Her şey yoluna ilerlerken, her detay da onları yakıp edecektir. Yerli yerine oturana kadar biraz olsun sarsıntı, bol bol sağlık demektir zaten.

Gün boyu her yönden gelen sürpriz ve değişimleri kucaklamaya ne dersiniz?

Esin Batal
Günle Gelen.17.Mayıs.2016 – Salı