Günle Gelen 17.04.17

Günle gelen:Her bahar yeni bir temizlik değil, yeni bir ev yapalım

Bugün, kendimize, dünyamıza ve prensiplerimize değişik perspektiflerden bakabilmek için adımlar atıyoruz.

Bugün, kendi, iç veya içinde oturduğumuz evimizin kurallarını ve prensiplerini düzenlemeye başlıyoruz. Aldığımız kararlara ve uygulamalarına dikkatle yaklaşırsak da olumlu ve bilinçli olana doğru da hareket ediyor olacağız. Özellikle aile bağlarıyla yerleşen eski konulara ve geleneklere özen göstermemiz gerekecek. Çünkü miras aldığımız veya bize yerleşen eski alışkanlıklar ve hatıralarımız en önemli etkileyenler olarak geliyor bugün. Ayrıca gün içinde kimi zaman gelebilecek olan kural koyma dürtüsüne sıkça rastlayabiliyor olacağız. Sınırların farkına varıp onlardan hareketle yeni yollar çizebiliriz. Bu sırada dikkat etmemiz gereken noktaysa, hayatımızın her aşamasında farklı kural ve prensiplere ihtiyaç duyabileceğimiz. Bugün onları gözden geçirme günü.

Hayatımızı neleri savunarak veya savunmaya çalışarak harcadık? Bu önemli sorunun cevabını en umulmadık yerde ve kişide bulabileceğiz. Bu sebeple kendi içimize bakmanın yanısıra, zaman buldukça herkesi olduğumuz yerden de gözleyelim. Her gözlemimiz eğer bizde bir şeyler uyandırıyorsa, ortak notaya konsantre olalım. Bu olaylardan gelenler kadar, gelenleri de bir biçimde dışa vermeliyiz. Eğer gün için de böyle bir sıkışma görüyorsak eğer, onları, kuralları ve prensipleri öğreten kişi(lerle)leri hatırlayalım. Beklenmedik bir mesaj veya aydınlanma anına hazır olalım.

Çevremizdekileri çok ya da az duymanın dengesine varmak için ne yapmamız gerekiyor?

Günle gelen bir diğer etkiyse, çabalarımızla elde ettiğimiz iç huzurumuzu korumak için bugün dışarıdan gelen etkilere kulak asmamamız gerektiği. Neden veya ne için diye sormadan, yalnızca kendimizde kalmayı seçmek önemli olacak bugün. Bireysel olarak olumlu ve ödül dolu olanı çağırmak içinse her adımımızın içimizde başlayıp yine içimizde bitmesine özen gösterelim.

Gün boyu iletişim kurmak istediğimiz bazı kişilere bu etkiyle ulaşamadığımızı düşünebiliriz. Ancak bu etki karşılıklı. Yani biz de birçok kişiyi duyamıyor olabiliriz. Ayrıca bugüne ciddi bir iç ısrar günü de diyebiliriz. Hangi prensibimizin bizim hayatımızı sürdürmemizde bize daha çok yararlı ve olumluluk getirdiğine karar vermemiz gerekiyor. Herkes kendisiyle zaten derinden ilgili olacağı için karar vermek ya da kararlarımızla ilgilenmek daha kolay olacak.

Gün boyu, gizli bir biçimde ya da kendilerine görünmediklerine inandıkları biçimde başkalarının kurallarını görmezden gelecek kişilerle de karşılaşıyor olacağız. Kendi gerçeklerine ikna etmek onları tanımamız için ipucu olacak. Böyle enerjilerin koşullaması genelde kuralları çok savunmak ancak sonrasında kurallardan en çok şikayet eden kişilere dönüşmektir. Bu yüzden de içimizde kalma veya iç dünyamızdaki prensipleri düzenlemek ve onları olumluyu üretmeye yardımcı olmasını artırmak çok değerli bir nokta hepimiz için.

Her şeyi düzenleyen değil, her şeyle en paylaşımcı ve gelişimci olmaya ne dersiniz?

Sevgi ve ışıkla