Günle Gelen 17.03.17

Günle gelen: Adımlarımızı atma niyetimiz kadar üzerine bastığımız temeller de önemlidir.

Bugün, kendimiz ve çevremiz arasındaki bağlara yakından bakacağımız ve kendimizle barışık olmak adına adımlar atıyor olacağız.

Öğrenmek, aynı zamanda tanışmaktır. Dış dünyayla olduğu kadar iç dünyamız ile de tanışırız. Kimisi yeni, kimisi eski olan bir takım şeyler hemen önümüze gelir. Elbette ki tanıştıklarımızla bir sindirme süresi de geçiriyoruz. Bu süre içinde hayatımızla ilgili kararlar, belirlemeler veya içgörüler kazanırız. Böylece içe dönük bir süreçle başlıyor bugün hepimiz için. Umut ve çabalama arasındaki bağları görebiliyor olacağız. Ayaklarımızın üzerinde durmanın nasıl olacağını anlamak için adımlar atıyor olacağız. Kendimiz olmanın neye yol açacağını artık daha net anlamamız gerekiyor. Ne iyi ya da değil konusu hepimiz için çok değerlidir. Bu konudaki gerçeklerle karşı karşıya kalmanın bizi özgür ve daha yüksek titreşimde bir yere getireceğini hatırlayalım. Ancak her ikisi ile de temasımız olursa kendi gerçeğimizi bütünüyle anlamış olacağız. Olumsuzu, kaynağını ve etkilerini açıkgözle görürsek daha da kendi gerçeğimiz ve olumluyu da görüyor olacağız.

Dengeye açılmaya ne dersiniz?
Doğamızın içinde bizi bekleyenlere kendimizi açıyor muyuz?

Günle gelen bir diğer etki de, çevremizle doğal bir uyum içinde, kendi doğalımızla hareket etmek olacak. Bunun için en önemli yan, akışı kabul etmek ve herkesin de kendi doğal hali ile hareketine izin vermek olacak. Özellikle kontrol hissinden uzak durmamız da yarar var. Olumlu ve değişim dolu olanı çağırmak için, herkesin ve kendimizin doğasını almak, kabul etmek ve yan yana nasıl işlediğine uyanmamız çok değerlidir.

Gün içinde çevremizde olanları herkesin kendimiz gibi algılamadığını gördüğümüz anlar olacaktır. Tolerans gösterirsek bu tür hisleri yatıştırabiliriz. Çünkü bu histe ısrarcı olursak, ayrım düşüncesi bizleri sarabilir. Bu dünyanın ve hayatın bütünleyiciliği bizleri sarmak üzere hazır beklerken ona açılmamız yeterli olacaktır.

Günün ilerleyen saatlerinde kendimize biraz özen gösterme etkisiyle karşılaşıyoruz. İçimizde beliren soru, merak veya duygusal noktaların doğduğu yere bakmamız bizlere çok güzel şeyler getirecektir. Özen gösterdiğimiz veya çabamızı içine verdiğimiz her doğal noktanın bizlere doğruları ve hayatımızda değişen noktaları verdiğini görüyor olacağız. Amacımız sorunları çözmek değil, sorunların bizlere neler anlattığını görmek olmalı. Ufukta geleni gösterdiklerini unutmadan hareket etmek ödül dolu güzellikler getiriyor olacak.

“Bir göl ne kadar büyükse, o kadar çok içilecek su vardır” – Zen deyişi

Sevgi ve ışıkla

  • Esin Batal
  • İletişim, danışmanlık, seans ve destek için: [email protected]
  • M: 0.530.386 44 74

Aşağıdaki formu doldurarak da benimle iletişime geçebilirsiniz ?