Günle Gelen 17.02.17

Yaşadığımız anı yönetmek, ironi gibidir; Yapmadığımızı sandığımız onlarca şeyi yapıyoruzdur çoğu zaman.

Bugün, yüksek bir enerjiyle üretici tavırlar sergiliyor ve içimizden dışarıya doğru anları, hayatlarımızı gözlüyor olacağız.

Çalışkanlık, çok fazla iş yapmaktan çok sürekli olarak bir şeyler yapabilmeyi anlatmak için dilimizde vardır. Bu kadar büyük bir kendini adamadan bahsederken bir miktar olsun içe kapanmadan, iç dünyamızla baş başa kalıp oradaki yeni duyguları bulmaktan bahsetmek gerekiyor. Bugünkü etkilerden ilkiyle tanışırken, artan bir iç enerjiyle tanışıyoruz. Aslında bahsettiğim iç enerji hep orada duruyor ancak bugün öne çıkıyor olacak. Günle gelen etkilerin ve enerjilerin en önemli yanlarında biri de bu öne çıkanları seçebilmemizdir. Çünkü seçim yapmanın çeşitliliğini anlatırlar bizlere. Bugün, odaklanma yeteneğimiz yükselirken, bireysel ve üretici bir kişiliğe bürünüyor olacağız.

Gelecekte dışa vermek için bugünlerde neler üretip biriktirmek istiyoruz?

Günle gelen bir diğer etki de, fırsatları kolayca görmemiz. Ancak fırsatları değerlendirmemizse içimizden ve kendi köşemizde harekete geçmemizle olacak. Diğer taraftan, bir takım kişisel inanç, düşünceler ve duygularla yapmak istediklerimizi kendimize saklıyor olabileceğiz bugün. Aslında bunu doğallıkla yapıyor olacağız. Bu sebeple çevremizden daha çok, onların bir parçası olmak için davetler aldığımızda yapıp yapamayacağımız hakkında kararlı olmadığımızı dikkatle düşünmek iyi olacaktır. Enerjimizin hangi yöne gittiğine bakmaksa gün içinde olumlu ve ödül dolu olanı bulmak için değerli bir adım.

Günle gelen bir diğer etkiyse, akşam üzeriyle birlikte, hayatımızla ilgili rol modelleri üzerine düşünmeye başlamamız. Hayatımızı sürdürmek için alışıldık şeylerin yetmediği anlarda ne yapıp, nasıl seçimlerde bulunmamız gerektiğini bulmak için hangi rol modellerine yaklaşmamız gerektiğine bakıyor olacağız. Rol modeli kavramı konusunda önemli bir ipucu da, o rolü üstlenmenin hangi duyguları getireceği. Gece boyunca iç enerjimizi içten içe uğraştıracak bir etki bu; hayatımızın yönünün gitmesini istediğimiz alanların hangi duyguları daha çok yaşamamıza sebep olacağına bakmamız olumluyu bulmamızda önemli bir yer tutacak. Özellikle hayatlarımızın ilk dönemlerinde biriktirdiğimiz koşullanma ve yargılar sebebiyle yapabileceğimiz hatalı seçimleri görebilmek için pencereler bulabiliyor olacağız.

Özellikle yine günün ikinci yarısında kararlarımızı verirken yüksek miktarda bireysel sebeplere gidebileceğiz. Bu sebeple birbirimizi tam anlamak ve neler hissettiğimizi görmek için duyarlı davranmamız değerli olacaktır. Karar vermeye çalışırken düşünceli veya çaba verdiğini gördüğümüz kişileri görürken onlara kendi alanlarını vermemiz ve özgür bırakmamız önemli olabilecek.
Bu kadar çok odaklı olmak ve uzak geleceği de etkileyen kararlar ve de seçimlerle ilgilenirken hemen önümüzü görememek çok doğal bir durum olabilir. Beklenmedik ve yakınımızdan gelen durumları da sıkça görebiliyor olabileceğiz.

Sevgi ve ışıkla

  • Esin Batal
  • İletişim, danışmanlık, seans ve destek için: [email protected]
  • M: 0.530.386 44 74

Aşağıdaki formu doldurarak da benimle iletişime geçebilirsiniz ?