Günle Gelen 17.01.17

Yetenekler ve sırlar, canlıdır

Bugün, sınırlar ve sınırların ardından kalmamızı sağlayan kuralları görebiliyor ve bu konuda iç çabamıza önem veriyor olacağız.

Bazen bütün bir eğitim veya öğretim çabasını, ne olduğunu değil, ne olmadığını anlatarak veririz. İşte bugün, hepimiz bu çaba biçimine çok yaklaşıyor olacağız. Bu etkinin içinde yeteneklerini sınırlar sebebiyle veya çekiniklikle ortaya koymayan birçok kişiyi görme şansı yakalıyoruz. Böylece ebeveynler, yöneticiler veya öğretmenlerin bugün dikkatle gözlemesiyle önemli hazineleri keşfetmesi çok kolay olacak. Hatta hamilelerin de bebekleriyle ilgili yakaladıkları önemli şeyler olabilecek.

Dans eder gibi, atacağımız ve atmamız adımları bir araya getirdiğimizde ortaya çıkan yolu görebiliyor muyuz?

Sınırlar, başka bir yönde ne gibi özgürlükleri gösteriyor olabilir?

Günün büyük bir kısmında dikkatle yaklaşmamız gereken bir konu da, sınırları veya içine çekildiğimiz kabı aşırı benimseyip, orada takılı kalmak olacak. Böyle durumlarda, aynı durum veya yerde sayıp kalma halini görebiliriz. Bu konu o kadar geniştir ki, yıllardır aynı olduğunu fark etmediğimiz arkadaşlık biçimlerinden, hep aynı elle kapıyı açmaya kadar gider. Bugün, bu takılı kalma konusunu aşmak için, farklı kararları alabilen kişileri izlemek veya kendimize dürüst davranıp bu konu bambaşka nasıl olurdu diye sormak iyi gelecektir.

Bugün aynı zamanda bize etkilerini veren enerjinin bir uyarısı da olacak: Köşesinde kaybolup gitmesini istemediğimiz herkese ulaşmamız gerektiği. Değişim, hayatın en büyük yapısı ve hiçbir parçasını geride bırakmamız gereken bir etken. Bu yüzden de, çevremize dikkatlice bakmamızı da hatırlarsak hayatlarımıza olumluluk ve ödül dolu olanı çekiyor olacağız.

Günün öğleden sonra başlayan ikinci bir etkisiyse, değişime karşı çekimser ve biraz da kötümser bir yaklaşımla gelip, risklerden korkup sırlar saklayan birine dönüşmek olacak. Böylelerimiz var, evet. Ancak bu bir özellik, hayat biçimi değil. Bu sebeple bunu yaşamak olumsuz değil ancak, geçici. Böyle bir etkiye açık olmak gerek. Buradaki değerli noktamızsa, neyi sakladığımız. Saklamak içe atmaktan farklı bir enerji hareketidir. Böylece, içimizde hareket etmeye devam eden bir canlı oluşturuyoruz gibi hayal edebiliriz. Böyle bir canlıyı içimizde tutmaya nasıl yaklaştığımız çok önemli. Çünkü her anlı gibi o da büyüyor ve daha fazla yer istiyor olacak. Günle gelen etkiyle onu gözlememiz ve bunun ne kadar doğru olduğunu anlamamız için sorular geliyor:Bu saklama doğru mu? Yanlış mı?

Sevgi ve ışıkla

  • Esin Batal
  • İletişim, danışmanlık, seans ve destek için: [email protected]
  • M: 0.530.386 44 74

Aşağıdaki formu doldurarak da benimle iletişime geçebilirsiniz ?