Günle Gelen 16.12.16

Her düşünce bir geçiştir; birini tanır ve diğerine geçeriz.

Bugün, gerçekçi olup, her düşüncenin kendine ait bir ömrü olduğunu görüyoruz. İçinde bulunduğumuz enerji diliminin özelliği olan bir hareket doğurmaya ihtiyaç duymadan yalnızca düşüncelerle denge ve huzuru yaşamak etkisi, bugün için bizlere yapacağımız her şeyde olumlu bir perspektif getiriyor. Yaşadığımız enerjileri genelde bakış açımıza göre ikiye ayırabiliriz: İçe (bize) dönük etkili olanlar ve dışa (içinde bulunduğumuz topluluğa) dönük olanlar. Bugün içe dönük etkileri yaşıyor olacağız. Her düşüncenin geçici ve bir geçiş olduğunu anladığımızda zihnimizin bize düşünceleri gösteren bir dost, bir gözlük olduğunu anlıyor olacağız. Kendimizi düşüncelerin akışına bırakmanın rahatlığı bizi sarıyor olacak.

Düşüncelerimizi başkasından önce kendimizin kabul etmesine hazır mıyız?

Düşüncelerin, onları paylaşmamızla çok derinden ilgisi vardır. Soyut oldukları için hep yüzeye çıkmak ve başkalarına ulaşmak isterler. Hayatımıza düşüncelerimizle olumlu ve ödül dolu olanı çekmek için bugün, hepimizin düşündüğünün bize özel olduğunu görmemiz önemli olacak. Reddedilme endişesi bizleri gerçekten korkutsa da, zamanlama hepimiz için çok değerli olacak. Ne zaman, neyi, nerede söyleyeceğimizi bilmek ve onu bulmak günle gelen enerjinin bizlere sunduğu bir yol olacak. Önemli ipucumuz ise, çocuklukta alıştığımız davranışlara kapılmamak olacak. Her zaman istediğimi alırdım veya beklediğimde herkes gelir ve bana sorardı gibi çocukluktan kalma, erkenden enerjilerimize yerleşen kalıplar bugün çalışmayacak.

Günle gelen enerjiyle, bugün aynı zamanda kötü veya olumsuz düşüncelerin nasıl bizlere uzun süreler boyunca yapışıp kalabileceğini de yaşayarak görüyor olacağız. Olumlu ve mutlu olanı çekmek için, sabırla o düşünceye veya o düşünceyi düşünmemize neden olan sebebe her yönden soru soruyor olacağız. Cevap buldukça rahatlıyor ve titreşimimizi artırıyor olacağız. Cevapları geç gelecek bile olsa bugün soru sormanın olumlu ve ödüllü etkileri olacak. Kendimizi zihnimizin bizi bir düşünceden bir diğerine yolculuğa çıkarmasına bırakmamız hayatlarımıza mutlu ve başarılı olanı gerçekçilikle çekmemiz demek olacak.

Bugün dikkat etmemiz gereken bir nokta da, arkasından gelen olumsuzluklara rağmen uyumlu ve huzurluymuş gibi davranmak. Büyük bir yangının olduğu yerde, yalnızca hava sıcakmış gibi davranmak ta diyebiliriz buna. Böyle durumlarla karşılaşırsak kendimize ya da çevremize, içinde olduğumuz durumdaki yararlı detayları hatırlatmamız yeterli olacaktır.

Sevgi ve ışıkla

  • Esin Batal
  • İletişim, danışmanlık, seans ve destek için: [email protected]
  • M: 0.530.386 44 74

Aşağıdaki formu doldurarak da benimle iletişime geçebilirsiniz ?