Günle Gelen 16.11.16

Bedenin kendi bir zihni olduğunu bilmek, iç dünyamıza yapılan en büyük keşiftir.

Bugün, zihnimizin keskin kurallarına beden bilgeliğimiz ekliyor, iç enerjimizin hediyelerini almaya başlıyoruz.

Bedenimiz bu dünyadaki en eski dillerden birini konuşuyor: Kendi titreşimi. Bu titreşimler bize güvenden şefkate, doğru nerdeyim hissinden yiyeceklerin bozulduğuna kadar çok çeşitli hisler veriyor. Bu hislerde, dünyanın bizlere verdiği ve bizim yaşadığımız her şeyi bulabiliyoruz. Yogadan, şaman danslarına, Qi Gong’dan Afrika emekleme festivallerine kadar birçok farklı alanla bu titreşimlere ulaşabiliyoruz. Günün erken saatlerinden itibarense bir değişim başlıyor olacak. Değişim bizlere, plan yapan zihnimizden bedenimize kayan hislerimizin artık amaçlarımı ve hayat amacımın içimde yansıdığı yerleri daha çok hissetmek istiyorum demesi ile gelecek. Kısacası enerjimiz bizimle konuşuyor olacak. Bunu, kimi zaman farkında olmadan dahi yaptığımız ancak bize yol gösteren davranışlarımızla anlayacağız. Olumlu ve mutluluk verici olanı davet etmek için bugün bolca evet/hayır mantığıyla hareket ediyor olacağız.

Apaçık olana gitmeye karar vermeye ne dersiniz?

İçimizde büyük bir güç var. Bu güç nereye gitmek istediğini de biliyor hem. Başkasından veya böyle bir yeteneğe sahip olan birkaç kişiden bahsetmiyorum. Bu hepimizin içinde var. Buna evrende gösterdiğimiz yön diyoruz. Bu yöne gitmek için de elbette enerjik bir yakıta, kararlara, bilmeye, hissetmeye, duygulanmaya ihtiyacımız var.

Günün ikinci yarısı bu büyük değişimle başlıyor. Dolunayın da etkisi ile, yürüdüğümüz patikaları daha net görüyor olacağız. Bugünün enerjisinin çok belirgin bir odak noktası var: Ekonomi. Hep birlikte paranın veya ekonomik gücün alamayacağı birçok şeyi görüyor olacağız. Para, dünyevi bir güç ve dünya da bedenimizi kendine bu yönden çekmek için sinyaller gönderiyor olacak. Bolca içimize bakıp bunlarla ilgili sorularımızı cevaplıyor olacağız. Paranın alamayacağı konulara daha da çok para döken kişiler ve davranışları bugün sıkça görebiliriz. Bu bir endişeden, korkudan veya bastırılmış bir ailevi ilişkiden geliyor olacak. İçimize bu konularda bakıp, olumlu ve ödül dolu olan için enerjimizin titreşimini gerçekten görüyor olacağımız bir gündeyiz.

Hayatımızın merkezindeki hatta hayat amacımızın çekirdeğindeki yönü kavramak için önümüzdeki beş gün boyunca daha çok sebze tüketmemizin iyi olacağını söyleyebilirim. Bedenimizin sakinleyip, merkezini ve özünü bulmasını destekleyen besinlerle buluşmak çok değerli güzellikleri açıyor olacak bize. Özellikle bu dönemin yeniden uyanan bir eril enerjisi var. Genel yanılgının tersine, sebze ve meyvelerde yoğun nir eril enerji bulunuyor. Dengemizi bulmak için bu yenileyici adımı atmamız için hepimizi cesaretlendirmek istiyorum.

Sevgi ve ışıkla

One thought on “Günle Gelen 16.11.16

Yorumlar kapatıldı.