Günle Gelen 16.09.16

Tam da hayati olan “o” anların büyüsü, kendimizi hissetmektir.

Bugün, duygu ve zihnimizin doğru anda, doğru konuları görebilmesini yaşıyor olacağız.

İçinde olduğumuz olumlu çatışmaların, farklılıklarımızı daha net görmemize yardımcı olduğu bu zaman diliminde akışta kalma hissini açıkça yaşayacağız. Doğanın bir parçası olarak, özgün olma özelliğimiz vardır. Tam tersine bunu yaşamamayı seçip, enerjimizi başkalarına benzemeye verirsek olumsuzluklarla karşılaşmaya başlıyor oluruz. Bugün aşırı davranma risklerini almamaya yoğunlaşabiliriz. Böylece, her konunun en can alıcı damarlarını da görebileceğiz. Gördüklerimizle de, istediklerimize ulaşmanın, neye izin verip vermeyeceğimizin veya hangi konuların parçası olacağımıza karar verip vermemeyi kolaylıkla görebiliyor olacağız.

Günle beraber, hayatımızda değişimle ilgili değerleri gözden geçirip incelememiz gereken bir zamana geliyoruz. Değerler, neye inandığımızdır. Gün içinde inandığımız konuları konuşabiliyor, tartışmaya açabiliyor ve onların hayatımızda nerede olduğunu daha derinden görebiliyor olacağız. Değişim bir devamlılıktır. Onunla beraber yaşadığımızı daha kolay anlıyoruz. Değişim dairesel bir hareket değil, dışa açılan bir spiraldir. Değişimin bizdeki etkisi için kendimizde aşağıdaki sorularla farkındalık uyandırabiliriz.

  • Değişimle ilgili nelere inanıyoruz? 
  • Her geçtiğimiz noktaya saygı duymaya ne dersiniz?

Bugün dikkatli olmamız gereken konular, hazırlıksız, ansızın harekete geçmek ve kibirli olmak olacak. Birbirimize destek olmak için, hepimizin bir halkanın parçası olduğumuzu hatırlatmak olumlu ve ödüllerle dolu bir adım olacaktır. Anlık gelgitlere kapılmamak için güven duyduğumuz yerlere bakıp ilham alabiliriz. Güvenliliği oluşturan duyguları paylaşmakta olumlu karma yaratmaktadır.

Günle gelen önemli bir etki de, bugün öğrenme sürecimizde yaptığımız çıkarımları bilgece adımlara dönüştürebiliyor olabileceğimiz. Gün içinde karşılaştığımız konuları kendi sözcüklerimizle yeniden ifade etmeyi deniyor olsaydık ne derdik? Bu biçimde yapacağımız bir egzersiz bile bizi bambaşka yeni bilgilere götürüyor olacak.

Bizi biz yapan anlarda, hangi değerlerimiz öne çıkıyor?  Neden orada olduklarını araştırmaya ne kadar açığız?

 Sevgi ve ışıkla

  • Esin Batal
  • Günle Gelen 16.Eylül.2016 _ Cuma
  • İletişim, danışmanlık, seans ve destek için: [email protected]

Aşağıdaki formu doldurarak benimle iletişime geçebilirsiniz ?