Günle Gelen 16.05.17

Günle Gelen: İçimizdekileri herkese sundukça en yüksek potansiyellerimizi görebiliyor olacağız.

Bugün, aradığımız mesajları bulabileceğimiz yerlere gidip gitmemek konusunda kararlar alıyor olacağız.

İçinde yol aldığımız enerjinin bugün için anahtar sözcüğü, hizmet. Bu bir paylaşım sözcüğü; veririz, alırız, verirler ve bize gelir, bizden onlara ulaşır ve her noktada birlikte almamız için yeni mesajlar oluşur. Bugün, uçlarda gezinen mesajları da kolaylıkla görebiliyor ve alabiliyor olacağız. Ne zamanki bu mesajları alabilirsek işte o zaman büyük ve güçlü şekillerde uyanıyor ve bir anda doğuyor olabileceğiz. Ayrıca bu öyle bir güç ki, daha önceki yaptığımız ve bizi engelleyen onlarca şeyi de su gibi götürüyor olacak. Daha önce sigara mı kullandık? Şimdiki uyanışımızla bütün sigara içen kişileri aksi yönde etkileyebiliyor olacağız. Daha önce sık sık eşyalarımızı unutuyor muyduk? Ve şimdi, herkesi unutmaması yönünde güçlendiriyor ve onlara olumlu çekim alanları oluşturuyor olacağız …

Günle gelen etkilerle, bugün elimizdeki her şeyle çevremize farkında olalım ya da olmayalım, büyük etkileşimlerin kapısını aralayabiliyor olacağız. Önemli nokta doğal yeteneklerimizi kullanmamız. Yıllarca eğitim gördüğümüz konular değil, en baştan beri nefes alır doğallıkta yapabildiğimiz özelliklerimize bakmamız en olumlusu olacak. Çünkü doğal olan, en hızlı ve doğru etkileri paylaşabilen demektir.
Böylece bugün bir hediyeyle karşılaşabiliyor olacağız. Herkesi etkileyebilme ve etkilenip daha önce sahip olmadığımız enerjilere bürünme hediyesi olacak bu. İyi ya da kötü ayırt etmeden, içimizden geleni denemek için bu bürünme hediyesini kabul etmeye ne dersiniz? Her türlü yeniliği veya sınır çizgisinin üzerinden aşmayı anlamak ve yeni bir profile kavuşup kavuşmayacağımıza karar vermek için adımlar hemen önümüzde duruyor.

Çekingenlik veya yanlış şeyi yapma endişelerimizi, rahatlayıp olumlu amaçlar için kullanırsak neler olur?

Kabımızın içine geçip, oturup olumsuz kahramanı oynamakla da sıklıkla karşılaşabileceğiz. Aklımızda, bolca uzak kalma, elimizdeki eskilere aşırı bağlılık veya ben bunları istemem tavırları olabilecek. Dikkat etmemiz gereken noktaysa, her şeye aşırı otorite, güç, kimlik veya anlam yüklememek olacak. Bu aşırılıklar onları aşmamızı gelecekte de zorlaştırıyor olabilecek. Hatırlayalım ki, neyi büyük isteksizliklerle adlandırırsak, onu aşmak zamanla zorlaşacaktır. Zorluk, bir seviyedir, bir alışkanlık olmamalı bizler için.

Gün boyu dikkat etmemiz gereken bir nokta da, bir süreci tamamlamadan veya sonuca varmadan ödüle kavuşmayı beklemek olacak. İşimizi tamamlamadan karşılığını istemek de buna dâhil tabi ki. Bunun olduğunun farkına varırsak, kendimize ve çevremize yolumuz ve süreçlerimiz sırasında yaşayacaklarımızla başta aklımıza gelenden çok daha büyük bir ödülü veya karşılığı şekillendirebileceğimizi hatırlatmak yeterli olacaktır.
Kendimizi ve çevremizi, birlikte aynı farkındalıkta görebilme dileklerimle.

Sevgi ve ışıkla