Günle Gelen 16.04.17

Günle Gelen: Her yöne bakmak, daha çok göz vermez, daha çok görmeyi verir.

Bugün, değişim ve kurallar arasındaki ilişkiyi ve bunun bizlere olan etkilerini görüyoruz.

Bir enerjik yıl içinde geçen, enerjiler içinde en kuvvetli etkileri olanlardan birini yaşamaya başlıyoruz. Buna kurallar, prensipler ya da bireyin yönünü değiştirici enerji de diyoruz. Olanaksızı veya bugüne kadar akla gelmeyeni olanaklı yapabilme ve önümüze getirebilme gücümüz bu enerji akışında kendini gösteriyor. Anahtar sözcüğü tek başına, değişim. Değişmeyen bir hayat bulamadığımız gibi, değişimi kovalarken de değişmemek için çok çabalayanları da görebiliyoruz. Ancak her şey içimizde var. En büyük yanılgımız, her şeyi zihin gözüyle görmektir. Bu yüzden değişim zihni değiştirmekle başlıyor.

Günle gelen etkiyle, her türlü kuralı araştırmaya ve anlamaya başlıyoruz. Bu araştırmalara doğru çekiliyoruz. Çekildikçe de, hangisini yaşıyoruz, hangisini dışarıda bırakmışız anlamaya başlıyoruz. Bugün, kendi portremizi görmek kolaylaşıyor, hepimiz için. Kural koyma isteğimiz artabilir ve kendimize göre birçok da kanıt da bulabiliriz. Bunu yapmadan önce, yani aklımızda büyüyen bir fırtınayı salmadan önce, ilk olarak her şeyi araştırdık mı? Ve biliyor muyuz?

Sorularını cevapladığımıza emin olalım.
Her adım için gereken bir ayak ve zemindir.
Hepsine sahip miyiz? Hangileri bizi nereye götürebilir?

Günle gelen bir etkiyse, eğer bir biçimde çevremizdeki kuralları ve prensipleri hiçe sayarsak olumsuz geri dönüşe hazır olmamız gerektiğidir. Herkesin her şeyi bilmesine imkân yoktur. Bu sebeple herkese her prensibi anlatırız veya hatırlatırız. Olumlu ve huzurlu olanı iletişim ve paylaşımla getirebiliriz. İçimizde büyüyebilecek olan mutlaka ben de kural koyacağım isteğini anlamakla başlayabiliriz. Kural koymaya niye ihtiyacımız var? Gibi önemli bir konuya şefkat ve kendimize zaman vererek başlayabiliriz.

Aynı zamanda her konuyu çok derin ve yorucu bulabilme hissiyle de bugün sıkça karşılaşabiliriz. Melankoli çevremizde sıklıkla olabilir. Bu konunun panzehiri de, çevremizde yatıyor olacak. Herkesten gelebilecek olan yardım ve asıl gerçek yüksek titreşim sahibi kişilere açık olmamız bize olumlu ve mutlu olanı getiriyor olabilecek.

Günle gelen bir önemli etki de, gerektiğinde basitçe yön gösteren kuralları izleyip kendi derslerimizi çıkarmak olacak. Kendimize, verili bir yönde yürümenin olumsuz bir şey olmadığını yinelememiz gerekecek. Kimiz zaman bunu herkes yapıyor deyip, kendimizi az ya da baskı altında görüyoruz. Şöyle diyelim, herkes yürümeye sağ ayakla başlayabilir, ancak herkesin ayağı, ayakkabısı, zemini, dizinin açısı gibi konular farklı olacağı için hepimiz bize özel bir dersle, mesajla veya enerjiyle o adımı atıyor olacağız. Yönlere ihtiyacımız her zaman vardır. Daha önce yürüdüğümüz bir yol varsa bunu anlatabiliriz ve başkasının yolunu da dinleyebiliriz. Onları yaşamaya ve paylaşmaya katılalım.

Sevgi ve ışıkla