Günle Gelen 16.03.17

Günle Gelen: Aşırılıklar, bize hayatın sadelik ve zarafetini öğretir.

Bugün, beklenmedik veya şaşırtıcı olanı kendimizde ve çevremizde gözleyip hayatımızla ilgili adımlar atıyoruz olacağız.

İçinde bulunduğumuz deneyim odaklı enerjinin bizlere verdiği önemli bir soru var: Sorunlara nasıl yaklaşıyoruz? Bu sorunun cevabından çok nasıl ortaya çıktığıyla uğraşıyor olacağız bugün. Bir sorun karşısında çevremizdekilerle birlikte ne yapıyoruz? Ne kadar uç davranışlara başvuruyoruz? Sınırları zorlayan davranışları sıkça görüyor olacağız. Aslında bu bir topluluk enerjisidir, bizi çevreleyen kişilerin ve bizim seçimlerimizin nasıl kesiştiğini görmeye başladığımız. Böylece uçlara doğru giden davranışların nasıl doğduğuna ait çizgimizi de gözlemeye başlayabileceğiz. Bu etki kolayca değişmeyen bir özellik olabilir. O yüzden değiştirmek değil, öğrenmek, saptamak, nedenleri görebilme veya hangi deneyimlerin bize ve çevremize bunu verdiğini anlamaya yönelik bu fırsatı değerlendirmek çok iyi olacaktır.

Reddedilme paniğimizle nasıl yüzleşiyoruz? Nasıl yüzleşmemiz onaylanıyor?

Günün ilerleyen saatleriyle yeni bir etki gelmeye başlıyor. Yeni gelen etkiyleyse dünyamızın her türlü deneyimine tanıklık edip onu daha derinden yakalamak için olanaklarımız olacak. İster davranışlar kısmı olsun, isterse görme ve gözlem, bugün hepimiz için taşıdığımız yükleri görmek ve büyük resmi anlamak için oldukça destekli bir gün olacak. Hatta olumlu ve araştırma dolu olanı yakınımıza çekmek için, farkındalık ve kabul üstüne uğraşmamız gerekiyor olabilecek. Farkındalıklarımızı açık tutup, olanı gerçek haliyle, olduğu gibi görmeliyiz. Fark ettiğimizi de kabul ile anlamamız gerekiyor. Böylece görünenin ardında yatanı anlamak için ipuçlarımız olacak.

Gün boyu özel bir isteğimiz olabilir: Her şeyi güzelleştirme, her şeyi dönüştürme. Aslında güzelleştirme ve dönüştürme isteğinin altında yatan ihtiyaca dikkatle bakarsak kendimizi ekstra derin bir seviyede tanıyabiliriz. Güzel haberse eğer güzelleştirme ve dönüştürme istefinin altında yatanı görebilirsek, yine olumlu bir olanak yakalıyor olabileceğimiz.

Günle gelen bir diğer etkiyse, elde olanın değerini kendimizi bile şaşırtacak kadar mütevazı şekillerde kabul ediyor veya görüyor olacağımız. Çünkü bir zamanlar reddedilme veya dışarıda kalma deneyimini iyi hatırlıyor olabileceğiz. Bunu hatırlayınca elbette, akışla geleni anlamak ve almak daha kolay olacaktır. Yani kolay ve basitçe olduğu için gerçek hazineleri reddetmemeye özen gösterelim.

Her yaşadığımızın, aşırı ve sade yanlarını zihnimizde oluşturduğumuzu görmeye ne dersiniz?

Sevgi ve ışıkla

  • Esin Batal
  • İletişim, danışmanlık, seans ve destek için: [email protected]
  • M: 0.530.386 44 74

Aşağıdaki formu doldurarak da benimle iletişime geçebilirsiniz ?