Günle Gelen 16.02.17

“Bir karınca bizleri şaşırtmak için düzenlenmiş bir makine gibidir: Her zaman başka bir yoldan aynı hedefe gitmeyi başarabilir” – H.E.Hinton

Bugün, birçok konuya dışarıdan bakmayı başarabiliyor ve kendimizle meşgul olup derinlere dalmaya başlıyoruz.

Günün ilk saatlerinden başlayan bir etkiyle, gözlem gücümüz artıyor bugün. Bu gözlemin yan etkisiyse, sıkça hayatımızı değiştiren deneyimlerimizi anlatıyor veya anlatan kişilere rastlıyor olmamız. Bugün akışı ve değişimleri gözlemeye başlıyor olacağız. Gözlemlerin içeriğiyse çok geniş ve dolu dolu olabilir. Bu yüzden, hemen her şeye hakim olduğumuz yerine, göremediklerimiz de olduğunu düşünmek olumlu olur. Yaşayacağımız enerjilerin etkisiyle gelecek günlere, hatta önümüzdeki 5 güne kadar çıkarabileceğimiz dersler olacak. Bu nedenle, sakin ve sabırlı olarak beklemek bizler icin en iyisi. Hayatlarımıza olumlu ve bir tohum gibi büyüyüp, birçok şeyi getirecek olanı çekmek için bugün amacına odaklanmış bir karınca gibi her yolun olabilirliğine bakmamız çok iyi olacaktır. Her türlü şekilde uzun geleceğe giden yollar değişebilir ve yenileri önümüze açılabilir. İçinden geçtiğimiz enerjiyse derin duygulara hitap ediyor. Bizimle buluşan etkileriyle seçimlerimizden dolayı görmediğimiz yeni yolların orada, hemen yanımızda olduğunu gösteriyor olacak bizlere.

Odaklanıp aynı noktaya tutkuyla bakarken, hangi farklı olasılıkları fark etmiyor olabiliriz?

Günle gelen etkilerden bir diğeri de artan gözlemci olma yeteneğimizle, sürekli olarak olmuyor, olamaz, hiç olmamış, böyle yürümez gibi bir takım ifadeleri kullanan kişilerden öğreniyor olacağız. Bu derin duygulara hitap eden enerjinin bizlere verdiği güçle, gündelik hayatın her alanında, sınırlandığımızda gelen hislere bakıyor olacağız. Baktıkça da, çıkışları bulabileceğiz veya bulmak için içimizde tohumlar ekilmeye başlıyor olacak. Aslında yoğun bir meşguliyet hissine karşılık geliyor bu. Herkesin içinde olmamıza karşın, zihnimiz ve duygularımız bambaşka yerlerde olabilecek. Gözleme önem vermemiz ve sonra da gözlediklerimizden nerelere doğru yola çıkıp gideceklerimizle meşgul olacağımıza bakmak, olumlu ve şaşırtıcı olanı çağırmak olacaktır.

Akşamla beraberse yeni bir etkiyle tanışıyor olacağız. Her şeyden olumsuz olanı ayıklayıp, pratik sonuçlar çıkarmaya varıyoruz. Bunun içinse önce nelere inanıp inanmadığımıza dikkat etmemiz gerekiyor. Özellikle çevremizde doğup, bizlere kolaylıkla etkiyen kuşkulu veya emin olunamayan boş inançları görmekle başlıyoruz. Bu konu başlıklarıyla karşılaştığımız anda seçici olmak hepimize başarıyı getirecektir. Sadece bize değil çevremizdekilere de etkiyen değişimleri başlatabileceğiz böylece.

Gün ortasındaki önemli bir değişime de dikkatimizi çekmek istiyorum; içimizdeki bu yoğunluk sebebiyle gelgitler halinde gün içinde kimi zaman kendimizi ya da yeterli miktardaki egomuzu dinlemeyi unutabiliriz. Bu da bizler için neyin doğru inanç ve düşüncelere sahip olduğunu unutmamız anlamına gelebilir. Gün içinde sıkça notlar almamız, düzenli bir şekilde düşüncelerimizi takip etmemiz olumlu ve gerçekçi olanla bağımızı güçlendirmemiz demek olacaktır.
Günün dikkat edilmesi gereken noktalarından birisiyse, yalnızca tek tip olmaya inanmak olacak. Çeşitlilikle baş edemeyip ya da o çeşitlilikte yer alamayıp ondan kaçınmak anlamına geliyor, bu. Bu konuyu aşmanın en kolay yolu, kendimizi içinde bulunduğumuz gruplardaki gerçekten bize yön verebilecek kişilerin etkisine bırakmamız olabilecek. Böylece paylaşımlarımız, iletişimimiz veya anlayışımız rehberlikle, etkileşimle değişebilecek ve tek bir yoldan yürüme sabit inancından uzak durmuş olacağız.

Sevgi ve ışıkla

  • Esin Batal
  • İletişim, danışmanlık, seans ve destek için: [email protected]
  • M: 0.530.386 44 74

Aşağıdaki formu doldurarak da benimle iletişime geçebilirsiniz ?

[contact-field label="İsim" type="name" required="1"/][contact-field label="E-Posta" type="email" required="1"/][contact-field label="Telefon" type="text"/][contact-field label="Yorum :)" type="textarea" required="1"/][/contact