Günle Gelen 15.10.16

Karar vermeyi beklemek, ruhumuzun nadasıdır.

Bugün, nerede susup nerede hareket etmemizin bizim nasıl kararlar verdiğimize etkisini yaşıyor olacağız…

Gün başlangıcı hepimizin iç bir yolculuğu ile başlıyor. Uyum ve başarı için nerede öne çıkmalı ve nerede susmalı konusu ise hepimize olumlu adımlar için yol gösteriyor olacak. Susmak, yutmak demek değildir. Gerekeni düşünmek üzere yaptığımız bir yolculuk gibi düşleyelim susmayı. İçimize sorup geliyor olacağız bugün.

Sınırlar ne zaman yararlı oluyor? Ne zaman bize yararlı olmayı bırakıyor?

Öğlen zamanı ile günün en önemli enerjisi beliriyor. Karar vermek için durmaya başlamak! Bugün için önemli adımları bekleyenlerimiz, bu konuya farklı beklentilerle yaklaşabilir. Ancak olumlu ve ödül dolu bir yaklaşım için bir adım atacağımız bugün, her adımda çokça düşünmemiz ve her senaryoyu kafa tiyatromuzda uzun uzun seyretmemiz, oldukça iyi olacak. Hepimiz çevremizdekilerin yeteneklerini gözlüyoruz. Bugün bu gözlemlerle ilgili gayret vermekse bize olumlu sonuçlar getirecek. Herkeste gördüklerimiz ile biz bir araya geldiğimizde ne yapacağımıza zaman verirsek adımlarımız ileri gidiyor olacak. Karar vermeyi bunları düşündükten sonra daha kolay yapabileceğiz.

Sezgilerimizin aktif olduğu bir dolunay var. Artık değişimin başladığı bir enerjiyi bizlere veriyor. Güne yansıması ile de önce bir karar vermeye ara vermek geliyor. Önce ara veriyor, ruhumuzun kaynaklarını sessizliğe büründürüyor olacağız. Bu sessizlik, dolunayın etkisinde “hangi alanda değişime başlayacağız” kararını doğurmak için bize yön veriyor olacak. Bugün için, alacağımız kararlarda içten gelen uyarı ve kabuller büyük rol oynuyor olacak. Bu sesleri duymak bir olumlu ve mutlu düşünceler ve kararlar veriyor olacak.

Bugün içinde dikkatli olmamızın iyi olacağı nokta ise, geleneklere, yani hep yaptığımız gibi olan olaylara aşırı bağlılık. Bu bağlılık hepimize bıkkınlık getirebilir. Gün boyu kolay sıkılma ve bıkkınlık tepkilerini sıkça görüyor olacağız. Böyle anlarda, açık sonuç sormak ve aramak yerine iç sesimizi dinlemeyi birbirimize hatırlatabiliriz. Elbette yine hemen karar vermek, sonuca atlamak değildir bu. Yalnızca ortada olup herkesin kabul ettiği, yani ortak olması, gelenek gibi bilinir olmasına ihtiyacımız olmayan etkilere açık olmalıyız. Bu etkiler, bugün olumlu karmayı davet ediyor olacak.

Yeniye açılmak için hep birlikte yeninin hayatımızda nereye oturabileceğiniz görüp, seçmeye ne dersiniz?

Sevgi ve ışıkla

  • Esin Batal
  • Günle Gelen 15.Ekim.2016 _ Cumartesi
  • İletişim, danışmanlık, seans ve destek için:

Aşağıdaki formu doldurarak benimle iletişime geçebilirsiniz ?