Günle Gelen 15.06.16

Değişime hazır olmak değil, değişmeye hazır olmaktır doğru olan…

Bugün içten seslenmenin, itiraf etmenin birçok biçimini yaşayacağımız birgün. Kısacası içimizdeki uyarıcı sesin, “Bunu söylemen gerekmiyor mu?” hatırlatmalarını artık duyma zamanı.

İçimize baktıgımızda söylememiz gereken neler var? Hemen şimdi, bu ses için küçük bir liste yapmaya ne dersiniz?

Böyle durumlarda hepimiz kendimize karşı biraz utangaç, birazcık da sert olabiliyoruz. Bunlardan arınmayı öneriyorum. Çünkü günle gelen bu enerjiyi, olumsuzu üretmek için kullanırsak istemeden kendimize sevgisizlik ve yetersizlik hissi üretebiliriz. Daha kötüsü,  farkında olmadan yapıp sonra da önümüze çıktığında sanki planlı bir mutsuzluk içine düşmüş gibi hissedebiliriz:(

Kendimize güzel dersler ve farkındalıklar oluşturacak şekilde olumlu düşünceye yer açmaya ne dersiniz?

Dolunaya yaklaştığımız bu günlerde, içimizden çıkmak için uğraşan uyarı ve ders dolu birçok mesaj olabilir. Biraz çabayla, bu enerji yüklü sözleri güzelce olumlu yönde kullanabiliriz. Bu yüzden, “ne  olursa olsun yapmalıyım” veya “söylemeliyim” türünden eğilimlerimizin olacağı bir gündeyiz. Hızlıca birine, olmadı bir diğerine, o da olmadı kendimize… herşeyleri anlatmak istiyoruz gibi hissedebiliriz. Enerji geçişleri içinde, doğruyu ve gerçeği anlatma eğilimi elbette çok önemli. Ancak bunun uğruna neyi feda ettiğimize iyi bakmalıyız. Bu nedenle, her yerden gelebilecek olan ilginç konulara ve haberlere karşı dikkatli olursak, ödülü bol bir gün olur bizler için.

Dikkatli olup yepyeni düşüncelere yön verecek sürprizlere açılmaya ne dersiniz?

Bir süre boyunca, yine ani yükseliş ve alçalışlarla bizi sarmalayacak olan değişmek düşüncesi ile karşı karşıyayız. Burada bizi yanıltan bir noktayı göstermek gerekiyor: bir şey ortaya çıktığında mutlaka onu çağıran biri de yakınlardadır. Bu ani dalgalanmaları, hızlı isteklerle çevremize toplarken; kendimize bu enerjiyi niye istediğimizi sorabiliriz. Bu soru, bugün ayrıca daha değerli ve önemli olacak. Çünkü hayatımızda neyi neden istediğimizi, daha da yararlı ve derinden bilip, ışık tutabileceğiz bu soruyla. Bilmenin önemli olduğu kadar, bilince de onunla ileriye dönük bir karar almak ta günün teması içinde.

Esin Batal

Seanslar ve danışmanlık için : [email protected]

www.esinbatal.com.tr

Günle Gelen – 15.Haziran.2016 – Çarşamba