Günle Gelen 15.05.17

Günle Gelen: Düşünce ve duygularımız hayata geldiğinde daha lezzetli olurlar.

Bugün amaçlarımız, amaca gitme yöntemlerimiz ve yaratıcı olanı ortaya çıkarmak konusunda adımlar atıyor olacağız.

İçinden geçtiğimiz enerjilerden yepyeni birine açılıyoruz: Bir arada tutma. Geçtiğimiz enerjilerin zihinden getirdiklerini artık hayatımızın bir parçası yapma zamanına geldik. Daha çok denemeler yapıp, kendimizi yansıtacak şeyleri bulmaya başlıyor olacağız. Bunu yaparken genel olarak çevremizle olan ilişkilerimizse önem kazanıyor olacak. Herkesin birbirine rehberlik ettiği dönemlerden birine giriyoruz. Özellikle sözler, bir beğenme sesi, kafamızda soru işaretleri olduğunu anlatan mırıldanmalar veya beden hareketlerimiz hepimize birçok yeniliğin kapılarını açıyor olacak.

Bir değişim tohumu ekip yolumuza devam etmeyi bize en kolay anlatan enerji ve etkilerini yaşıyor olacağız bugün. Aslında bu bir tür, değişim için gerekli ilk hareketi yapıp her yere sıçramasına izin vermektir. İçimizde bir ses yükselir ve önce çıkıp, ben bunu yapabileceğimi biliyorum der. İşte bu sesi ciddiye almamız çok olumlu olacaktır. Bu güzel cesaretlendirici enerjinin peşinden gelen olursa da ayrıca bir değerli olur. Olmazsa da bu yalnız bir yolculuğu gösterir hepimize. O yüzden önemli bir söz söylediğimizde kimse bizim yanımıza gelmezse sorun etmeden içimiz rahat kalabilir. Artik kendi değerimizi daha iyi bilmenin zamanına geldik. Kendi değerimizi bilirken de öncelikle kendimize dürüst ve açık olup, öğrendiğimizi herkese açmalıyız.

Kendimizi daha özgün ve daha örnek bir konuma getirmek için neler yapıyoruz?

Günle gelen bir diğer etkiyse, bir yolun, bir isteğimize giden patikanın sonuna varmak için sürekli çalışma yöntemini bulup uygulamak. Yani kuvvetli ve sonuca giden alışkanlıkları bulmaya ve görmeye başlayabiliyoruz. Bunu görebilmek için ilk önce bolca her konuda objektif olmaya ihtiyacımız var. Eğer yanlı bir iletişimimiz veya düşüncemiz varsa ve buna ulaşmak için ilk adımlarımızı atıyorsak enerjimizi ikna edemeyiz ve beklediğimiz o alışkanlık hiç gelmeyebilir. Bir türlü beceremediğimiz ve çok denediğimiz bir konu varsa, bugün onun altında yatan düşünce ve inançların doğru, yanlı veya zorlama olup olmadığını görebilme günü de olabilecek. Olumlu veya doğru şeye güveniyorsak, istediğimiz ilk adımlar bugün sıkça geliyor olacak. Gelmiyorsa, düşünce, duygu veya onları oluşturmamıza destek olan çevre bağlarımızı hemen gözden geçirelim. Böylece olumlu ve başarılı olana bir adım daha yaklaşmaya başlayabiliyor olacağız.

Dikkat etmemiz gereken bir nokta da, beğenilme kaygısı veya kendimizi değerli hissetme endişesine kapılıp yaratıcı potansiyellerimizi başkalarına vermek. Buna gereksiz hediye vermek de diyebiliriz. Hatta başkalarına verdiğimiz bu gereksiz hediyelerle kayıplar yaşayabiliriz. Bundan uzak durmak tatminli ve huzurlu bir hayatı yaşamak olacak. Bulunduğumuz yerden, çevremizden veya bazı eski konulardan içimize çekilmek isteyebiliriz ancak bunu kendimize karşı yapmamaya gayret edelim. İçimizde bir ses veya bir sezgi bize bir mesaj veriyorsa, onu dinlemek çok ödül getirecek. Bugün büyün böyle ayrıntılar, bize özel başarıları tarifliyor olabilecek; içimizde zaten bulunan her şeyin özünü görüp gözümüzün önüne koyan bu harika yeteneğimize sırt çevirmeyelim.

Her yeteneğimizin ve her hediyemizin bize getireceği yeniliklere açık olmamız dileklerimle.

Sevgi ve ışıkla