Günle Gelen 15.05.16

Her çığ, bir çakıl ya da kanat çırpması ile başlar…

Bugün, “gerçekten” farklı bir şekilde kendimize bakma günü. Büyük topluluk enerjilerinin geldiği bu zamanlarda sakince kendimizi çalışmak ilk düşüncemiz olmalı. Nedir bu çalışmak? Kendimize soru hatta sorular sormalıyız. Örneğin, enerjimi nereye vermek istiyorum? Kendime yeterince açık mıyım? Kendim başta olmak üzere herkese nasıl destek oluyorum?  Bu soruların cevapları bize yol gösterecektir. Bugün, içimizden cevap alma günü. Hatırlayalım ki, içimiz yalnızca biziz. Görüşlere değer vermek çok güzel bir erdem, bunu esirgemeyin. Şimdilik ise, önceliği kendinize verin.
Her yeri kazın gerekirse. Nerede ne unuttuysak bulmanın çokça yararlı olduğu bir gündeyiz. Bulmak, farkındalıktır. Bugün buldukça, yararlı olacak bir gün.
Elbette, buldukça kimi zaman endişe kimi zaman bir tedirginlik gelebilir. Bugün onları da gözleyip, onları da kucaklamanın olumlu olacağı bir gün. Bir endişenin, bir tedirginliğin sizi yenmesine izin vermeyin. Onu dışlamayın.  Onu da görün ki, tam tablo da kaçırdığınız bir gün olmasın.
Bugün, biraz kendimizi ciddiye almaya ne dersiniz?

Esin Batal

Günle Gelen- 15.Mayıs.2016

 PhotoGrid_1463302623893