Günle Gelen 15.03.17

Hayat deneyimimiz hepimize minnettarlık ve yeniden deneme isteğini aynı anda getirir.

Bugün, kendimizi yeniden denemeye karar vermek veya köşemize çekilmek arasında adımlar atıyor olacağız.

Her enerjinin hareket etmeye ya da harekete geçmeye karar vermekle ilgili bir etkisi vardır. Temasına veya bize verdiği etkilere göre harekete geçmek konusunda hepimizin içinde bir soru oluşturur. Bu soruya verdiğimiz cevapların etkisiyse bir şekilde bugün için önemli. Eskiden aynı sorulara verdiğimiz cevaplarla bugün verdiğimiz cevaplar arasında bir fark olmasına dikkat edersek olumlu olanı çekiyor olacağız. Değişime minnet duymak konusundaki adımlar, bizi bekliyor olacak. Değişimlerin, hatta gerçek değişimlerin bizi nerelere getirdiğini görmemiz için önemli bir gündeyiz.

Gün içinde farkında olmadan, dışarıdan gelen hareketlerle, kendimizi nerede bulduğumuza ve buralarda neler yapabileceğimize bakarken bulabiliriz. Geldiğimiz yerlerin doğasına ve burada neler yapabileceğimize dikkat edelim. Çünkü hangi deneme ve yanılmalarımıza, girişimlerimize veya aklımızdaki sorulara bakışımızı değerlendirmemiz sırasında önümüze seçimlerimizi aydınlatan deneyimler gelebilecek. Böyle olanaklar çok da öğreticidir aslında. Bu öğreticilikle kendimize sorunlar ve sorular hakkında da yeni ufuklar açama yönünde ilerliyor olacağız. Bu ufuklara giden yolun dikkat etmemiz gereken bir özelliği var. O da, doğru deneyimleri kriter olarak seçmeye özen göstermek. Yoğun ön yargı, koşullanma veya dışarıdan etkileri süzebilmeliyiz. Süzmek için destek gerektiğinde almaktan da çekinmemeliyiz.

Geçmişi değil, geçmişin yorumunu bırakmaya ne dersiniz?

Günün ilerleyen saatlerindeyse, ileri veya geri adım atmak konusunda tereddütleri sıkça duyabileceğiz. Bu tereddütleri aşabilme konusu bize önemli bir konuda ışık tutacak. Öncelikle fantezi dünyasında, kafamızın içinde oluşturduğumuz bir diyar için pişmanlık, özlem veya nostalji istemekten çıkma çabamız olmalı. Bugün bu illüzyon bizi çokça meşgul edebilir. Çok dramatik ayrıntılar bulup büyütebiliriz. Bu özellikle iş yaşamımızda engeller oluşturabilir.

Özellikle bilgi toplayan yanımız bize yön gösteriyor olabilecek. Görmeyi bilen ve seçim yapmak konusunda herkesi ve her şeyi eline alabilme cesaretiyle hareket edebilenlerimiz için çok aktif bir gün olabilecek. Cesaret hem harekete geçmek hem de seçim yapmak için önemli olacak. Bu konuda yakın zamanda gelecek olan desteklere de açık olursak ödül dolu olanı çekiyor olacağız. Hemen değil ancak yakın gelecekte bizlere ulaşacak olan bağlantılar ve olanaklar için planlar yapmak çok iyi olacak.

Bugün dikkat etmemiz gereken bir nokta da, yeniliği inşa etme çabası sırasında eski inanç, kişi ve düşüncelere çok yer vermek olacak. Bunu yaptığımızı fark ettiğimiz anda, yeniliğe daha çok yer açarsak neler elde edebileceğimizi veya kazanabileceğimizi düşünebiliriz. Olumlu ve ödül dolu olanı çağırmak için bu açıdan başlayabilmemiz yeterli olacak.

Sevgi ve ışıkla

  • Esin Batal
  • İletişim, danışmanlık, seans ve destek için: [email protected]
  • M: 0.530.386 44 74

Aşağıdaki formu doldurarak da benimle iletişime geçebilirsiniz ?