Günle Gelen 15.01.17

Gerçeğin hepimizi farklı etkilediğini gördüğümüzde, ortak noktaları görmeye başlayabiliriz.

Bugün, geleceğe taşınabilecek gerçekler ve etkileri için, içinde bulunduğumuz toplulukları nasıl hareketlendirebileceğimize dair düşünceler ve olanakları görüyor olacağız.

İç gerçeklerimize odaklandığımız bir enerjiden geçiyoruz. Bu odak bizlere, onu yaşamak, bulmak, keşfetmek veya benzeri birçok şey getirebilir. Hayat temalarımız ya da amaçlarımız bu konuda bizlere çok sayıda olasılığı veriyor olacak. Bugün yaşadığımız etkinin farklı bir yönü de var. Hepimizin aklımızdan geçeni ya da duyup hissettiklerimizi, topluluklara ulaştırmak, onlara düşünebilecekleri örnekler vermek üzere çalışmak. “Örnek olmak” önemli bir anahtar sözcük olacak. Hayatlarımıza olumlu olanı getirmek üzere attığımız adımların büyük bir çoğunluğunda da öyle zaten. Kendimizi bile yeterince ikna etmediğimizde neler olduğunu hep birlikte biliyoruzdur. Bazı konularda doğru örneği bulmak dahi yıllar alabiliyor. Arayışlarımız ve çabalarımız hepimize doğruyu ve yararlıyı getirmek için birer araç ve bugün de bunları kullanmaya açık olmayı seçmek çok değerli bizler için.

Her yaptığımızın bir farkındalık sunacağı bir gün içindeyiz de diyebiliriz. Şeffaf olmayı sıkça göreceğiz. Sözlerin değil, yaptıklarımızın birikmesiyle ortaya çıkan resimler önemli olacaklar. Öğrenme potansiyelimizin yüksek olduğu bir zaman, bugün. Bizler birey olarak bir topluluğa etki veya enerji iletmek üzere herhangi bir şey yapacağımız zaman, genelde bir etki-tepki başlatmış oluyoruz. Bu sebeple de toplulukların tepkilerinden öğrenir oluyoruz. Bugün oldukça da kendine özgü bir etki yaşıyoruz bir yandan da. Hem topluluk hem de birey enerjisi yan yana geliyor. Birey olarak bizden gelen ve bir topluluğa, bir gruba giden bir etkileşim bu. Bu yüzden de, sebepleri ve ne içinleri anlatmaktansa “örnek olma” anahtar sözcüğü yine geliyor. Herkes farklı da alsa, herkesin kabulünde bir ortak nokta oluşur.

Her gün ne kadar çok mesaj ve örnek verdiğimizi düşünmeye ne dersiniz?

Bugünün içinde, en iyi olma baskısını da çevremizde görebileceğiz. Bu etki özellikle akşam saatlerinde biraz olsun bıkkınlık, kötümserlik veya çekimserlik gibi davranışları da görebileceğimizi getiriyor. Yine bazı yakın davranış örnekleriyle böyle konulara bambaşka hareketler katıp, ödül ve olumluluk dolu olana erişebiliriz.

İçinden geçtiğimiz enerjinin bir etkisi de, her şeyin anlamsız olmadığını bizlere göstermesi. Kimilerimiz için, hayatın birçok yeriyle ilgili öylesine işte gibi etiket vermek çok koladır. Bugünler bizleri bu etiketi vermektense, bu konulara eğilmemiz için destekliyor. Yeterince beklersek, ya da yeterince sınırlarını aşmamızı sağlayan çalışmalar veya kişilere yönelirsek bunların çabucak eriyeceğini görebileceğiz.
Gün boyu, hızlı parlayan ve bir var bir yok gibi gözüken olumsuz duygulara da rastlıyor olacağız. Çevremizdekilere, topluluklara dikkat edip, neyi eksik buluyorsak buna eğilmeyi düşünebiliriz. Yakın gelecek için hepimize önemli hediyelere getirebilir bu gözlemler bize.

Sevgi ve ışıkla

  • Esin Batal
  • İletişim, danışmanlık, seans ve destek için: [email protected]
  • M: 0.530.386 44 74

Aşağıdaki formu doldurarak da benimle iletişime geçebilirsiniz ?