Günle Gelen 14.11.16

Her şeyi kontrolden, yaptıklarımızı kontrol etmeye geçtiğimizde İlerliyor olacağız.

Bugün, tek noktaya odaklanmayı bırakıp, herkese adapte olmanın getirdiği ilerlemeyi yaşıyor olacağız.

Kimi zaman, kimseyi hatta kendimizi bile vaz geçiremediğimiz enerjileri yaşıyoruz. İşte bunlara, ısrar diyoruz. Günün ilk saatleri bu tek yöne odaklanmalarla başlıyor. Böyle enerjilere ve etkilerine evet dememizin bir sebebi de ardından gelen anlama isteği ve yeniyi görme anlarını daha net algılamak. Bunu kasılma-gevşeme hareketi gibi düşünebiliriz. Önce kasılıp, sonra gevşiyoruz. Böylece rahatlamanın ne demek olduğunu her seferinde daha iyi ve derin anlıyoruz. Bugün için olumlu ve mutlu olanı görmeye başlarken ne düşünüyordum? Ve diğer nelere geçiş yaptım? sorularına kendimizi vermemiz önemli olacaktır.

Yepyeni için yer açmaya hazır mısınız?

24 Aralığa kadar, geleceğe olan etkilerimiz, geçmişten getirdiklerimizle beraber hareket ediyor olacak. Biz de bu enerjinin şu anda ortalarına yakınız. Bu hepimiz için büyük bir zenginlik enerjisi çünkü bize her an bir içgörü, sezgi, duygu ve düşünce sağlayan anlar ve de insanlar görüyor olacağız. Kimi zaman bir arkadaş ya da ailemizden birinde bir yansımamız belirecek. Bunun farkına varmamızsa olumlu ve ödül dolu aydınlanmalar veriyor olacak. Yaşadığımız bu etkiler, bizlerin değişime doğru yürümesi için adımlar olacak hep. Bu konularla ilgili çalışma yapmak için de çok doğru zamanlardayız. Hayatımızla ilgili her detayı anlayış ve enerjisinin tam titreşimi ile çalışmak çok doğru olacaktır. Bunu yapabileceğiniz fırsatlardan ve girişimlerden çekinmeyin diyebilirim.

Günün ikinci yarısı ise dolunayın üzerinde durduğu bir zemin oluyor: İleri adım. Çalışmayan her şeyi adım adım eleyip, akışa adapte olup ilerlemeyi yaşıyor olacağız. Yaşadığımız etki, çok iyi gördüğümüz bir noktayı herkese anlatabilmek için atacağımız iyi zamanlı bir adım olacak. Yalnızca işte başarı veya ödül kazanacak bir proje demek değil bu. Kendi içimizde birikmiş bir noktayı , aşmayı sonunda başarmak veya hayatımızın geriden beri getirdiği bir kamburun tam olarak nerede durduğunu bulmak ta olacak. Böylece olumlu, anlamı ve değerli olanı; yaşamak üzere davet ediyor olacağız.

Bugün dikkat etmemiz gereken nokta ise, bir kişiye veya bir ilişkiye çok yük yüklemek. Destek olmaktan çıkıp, ayak bağı olmaya giden bir yolda aşırı beklentide olmak. Bu hepimize zorluk çıkaracaktır. Böyle bir durumla karşılaştığımızda birbirimize, çevremizdekilerin ilk görevinin bizi omuzlar üzerinde taşımak olmadığını, kendi sorumlulukları olduğunu hatırlatmak yeterli olacaktır.

Sevgi ve ışıkla