Günle Gelen 14.09.16

Umut, bilinerek değil yaşanarak sahiplenilir.

Bugün, sıradan ve renksiz hislerle baş etmenin enerjisini yaşıyor olacağız.

Dünkü, olumluluk bir deniz dalgası etkisi yaratıyor olacak. Deniz dalgaları hareketli su kütleleridir. Gelip bize çarpıp, bizleri sarmaladıktan sonra bir sonraki dalgaya kadar denge için geri çekilir. Bu sebeple bugün dünkü içi dolu, bizi yoğun destekleyen güne oranla biraz daha kırılgan bir gün yaşıyor olacağız. Anlaşılmanın zor olduğu perdesi önümüze geçebilecek. Ancak birbirimize destek olmanın çok değerli artıları olacağı bir gündeyiz.

Birlikte var olmanın desteğini hissetmeye ne dersiniz?

Bugünün geneline baktığımızda, gün boyunca sonuçlarını bildiğimiz olayları konuşacağımızı gösteriyor. “Şunu yaparsak olur, onlarla konuşursak böyle olacaktır…” gibi diyaloglar çevremizde olacak. Bu deneyimlerle ilgili dikkat etmemiz gereken noktalar var.

  • İlki, sonuçları biliyor veya tahmin ediyor olmamızın yapabiliyor olduğumuzu göstermiyor olduğu. Söyleyebiliriz ancak yapamayabiliriz…
  • İkincisi, sonuçlar uzakta duruyor ve onlara yoğunlaşabiliriz. Yakınımızda duran olasılıkları görmeye daha çok dikkat vermemiz gerekiyor olacak bugün. Böyle enerjiler ansızın ilginç sürprizlerle bizi karşılıyor olabiliyor. Bütün gün önemli bir işi yaptığımızı düşünürken, yanı başımızda ilgi gösterebileceğimiz kişileri ihmal ettiğimizi anlamak böyle konuların başında gelir genelde.

Diğer taraftan bulutların üzerinde gezmeye pek eğilimli olacağımız bir günü yaşıyor olacağız. Elbetteki anlık dünyamızdan uzaklaşmanın da ödülleri olan bazı yanları var. Uzakları görmenin ufuk genişletici ve öğretici yanına bakıyor olabilmemiz gibi. Ayrıca olumlu karmayı niyetlerle ekip büyütmek için başlangıçlar yapıyor olacağız. Bu ekim içinse en iyi yer yine kendi içimiz, kalbimiz.

Gün boyu karşılaştığımız renksiz konular veya olumsuz olmasından şikayet edeceğimiz olaylar, bize her şeyin birçok yüzü olduğunu anlatacak. Her bir farklı bakış açısı ile elde ettiklerimizi hatırlamak ve hatırlatmak hem kendimize hem de çevremizdekilere en büyük destek olacaktır. Kısacası hatırlamayı seçmek, bugün için anahtar bir eylem oluyor olacak.

  • Uyum sağlamak, içimizdekileri ne kadar etkiliyor?
  • Umutlu olmayı söylemektense yaşamaya ne dersiniz?

 Sevgi ve ışıkla

  • Esin Batal
  • Günle Gelen 14.Eylül.2016 _ Çarşamba
  • İletişim, danışmanlık, seans ve destek için: [email protected]

Aşağıdaki formu doldurarak benimle iletişime geçebilirsiniz ?