Günle Gelen 14.05.17

Günle Helen: Her uyanışın birçok yüzü vardır.

Bugün, hayatımızı dengelemek ve hedefe giden yolu sadeleştirmek konularında adım atıyor olacağız.

Günle gelen enerjiyle hepimiz hayatımızın çeşitli dönemlerine bakıyor olacağız. Büyük bir gözden geçirmeyle beraber elimizden gelen en ileri ufuklara bakmak içinde sırtımızı yaslayabileceğimiz bir alan oluşacak böylece. Bugünle birlikte, tek bir noktaya odaklanmadan büyük resme biraz daha uzaktan bakmaya başlıyoruz. Hayatımızın genel dengesi üzerinde zihnimize bir takım sorular hücum edebilir. Bu soruların hepsine ancak bir dengenin parçası olarak cevap bulabileceğiz. Her denge konusu açıldığında, ne yaptık ve yapmadık, ne kadar kendi gerçeklerimize uygun ya da değil, nasıl buraya kadar geldik ve neleri getiremedik gibi tarta tarta görmemiz gerekecek. O yüzden nerede olursak olalım, ister hareketli bir aile yemeğinde istersek de evde bütün gün çalışalım, her an önümüze çıkan işaretlere, iç sesimize veya duyduklarımıza her zaman hoş görü ve dürüstlükle yaklaşalım. Olumlu ve dürüst olana doğru adım atmak için geleceğin getirdiğine bakmamız gerekiyor olacak.

Günle gelen bir farkındalık da, yanlış şeylere evet demekle gelen hoş olmayan duygular ve düşünceleri anlamak. Her deneyim bir deneme yanılma süreci olabiliyor. Bunları anlamak ve nelere evet dediğimizde tatsız yollar oluştuysa onları güzelce özümsemek gerekli olacak. Az ışıklı ya da çok ışıklı, ayırt etmeden hayatın içinden her kareyi anladıkça sağlıklı değişimleri de alabileceğiz.

Gün içinde kuvvetli bariyerler, ardına saklanabileceğimiz duvarlara rastlıyor olacağız. Bilmeden de olsa orada olduklarını hissedebileceğiz. Doğal bir akışta onlarla buluşuyor olacağız. Böyle oldukça, bolca kimseyi duymamaya veya dinlememeye başlayabiliriz. Böyle davranışlar göstersek dahi aradan sızan seslere kulak verelim. Melankoliyle, kimse benim bu halimi anlamıyor veya bu bana özel, kimse anlamaz ne de olsa gibi bahanelere saklanmayalım. Hayallerimiz veya fırsatlarımızı paylaşalım. Mutlaka birileri veya kendimiz için köprüler veya yeni kapılar açıyor olacağız.

Köprüleri bir yerden çıkıp, kaçmak için değil, birleştirmek ve yeniliklere ulaşmak için açmak üzere kullandığımızda uyanışlar yaşıyor olacağız. Yeni farkındalıkların uzaklardan yakına gelmeye başladığını gördüğümüz bir gündeyiz.

Olumlu ve ödül dolu ufuklara bakarken onları nasıl getiririz diye düşünmekle neler kazanabiliriz?

Tüm annelerin, anne adaylarının, annelik coşkusunu yasamak isteyen tüm kadınların, yavrusuna doyamadan ayrılan tüm kadınların anneler gününü kutluyorum ♡♡♡

Sevgi ve ışıkla