Günle Gelen 14.04.17

Günle Gelen: Rahatlık ve durgunluk hislerini, onları seçtiğimiz her an şimdimize ve geleceğimize taşıyabiliriz.

Bugün, kendimizi yaşarken ve inşa ederken orada nelerin olup olmayacağına dair başarılı kararlar alıyor olacağız.

Yazgılarımız değişebilir!

İçinden geçtiğimiz enerjinin anahtar sözcüklerinden birisi döngüler bugün. Bugüne kadarki etkiler, hep o döngülerin tamamlanması, onların yaşanması ve o döngülerden gelenleri almak üzerineydi. Bize bu yönde destek ve yollar gösterdiler. Bugünle bitlikte gözlerimizi farklı yönlere çevirdiğimizde bazı “yazgı” sandığımız şeylerin veya döngülerin her zaman değişebileceğini gösteriyorlar! Her döngüden hepimiz her beklediğimizi alamayabileceğiz. Böylece, olumlu ve gerçekçi olanı çağırmak için nelerin veya hangi kişilerin bize asılında ulaşmayan etkilerini ve sonuçlarını görüyor olacağız.

Sınırlarımızı daha net seçebiliriz!

Günle gelen etkiyle, hayatlarımızdaki sınırları daha net seçmeye başlıyoruz. Bu konuda kabullenmekte zorlanma veya kabullenmemekten gelen bir tıkanma yaşıyorsak, çözmek için tam da günü diyebiliriz. Bedenimiz ve enerjimizin yürüdüğü bir yol var. Bu yolda elbette seçimlerimiz ve aldığımız etkilerle bazı sınırlarla karşılaşacağız. Bu sınırlar bizi biz yapan parçalardan biri ve bugün o sınırların bize kattığı öyküleri dikkatli dinlemek gerekiyor. Kendimizi kabullenmek, sevebilmek ve gerçeklerimizi görebilmek için açılan bir aralıktayız bugün. Kendimize sorabileceğimiz en iyi farkındalık sorusuysa …

En güçlü ya da zayıf özelliğim kadar, hep gördüğüm ve beni ben yapan diğer yanlarım neler?

Kendimizi daha kuvvetle ve böyle önemli şekilde tanımak demek, kendimize daha sıkı tutunmak ve hayatımızı daha iyi ve kaliteli yaşamak demektir. Bunu yaparken de elbette yöntemlerimiz var. Bu yöntemler için destek almanın tam da günü ve zamanı. Kendimize dışarıdan bakılmasına izin verirsek, önemli ve olumlu yenilikleri öğreneceğimiz bir gündeyiz. Dışarıdan etkilerin ve iletişimin değiştirici etkisi bugün yüksek seviyede. Bunu keşfetmek içinse farklı bir sorumuz var kendimize …

Sınırlarımızı en büyük gücümüz yapmaya ne dersiniz?

Geçmişten çıkaracağımız derslerin önemini keşfediyoruz !

Günle gelen bir diğer etkiyse, geçmişten ders çıkarma biçimlerimizle ilgili değerli geri dönüşleri görmemiz. Bu kimi zaman kesin böyle olur dediğimiz konuların tersine çıkması, kimi zaman da başardığımızı sandığımız konulara gelen yorumlarla çıkıyor karşımıza! Ancak olayların, kişilerin ve anılarımızın asıl yüzlerini görebilme kapasitemiz ve yeteneğimiz artıyor. Hatta hatalarımızı yinelememek için seçeneklerimizi, mesajları ve işaretleri daha kolay yakalıyor hala geleceğiz bu karşılaşmalarla. Elimizdeki büyük potansiyeli değerlendirmeye ne dersiniz?

Günle beraber, ailevi özellikle de dişi bireylerle olan ilişkilerde geçmişe yönelik temalar geri gelebiliyor olacak. Hala daha aynı konuları aynı bakış açısıyla görmek bizleri olumlu ve güven dolu bir yere getirmiyorsa bırakmanın zamanı gelmiştir de diyebiliriz. Karşılıklı ve birlikte geçmişi değil ama yorumunu değiştirmek için adım atmayı seçmeyi diliyorum hepimiz için.

Olumlu ve ödül dolu olanı seçmemiz dileklerimle.

Sevgi ve ışıkla