Günle Gelen 14.01.17

Bizi sonuca ya da hatalara götüren tek bir şey vardır: Kurallarımız.

Bugün, iki önemli konuyu görüyor olacağız: Bizleri hatalara götüren kuralları ve prensiplerimizi, tam anlamıyla net hissetmemizi engelleyen düşünce biçimlerini.

Gün hepimiz için, bir karşıtlıkla başlayacak. Kendi iç gerçeklerimizle buluştuğumuz bu enerjiden geçerken bugün özellikle, aklımızı karıştıran, sürekli düşünmemize rağmen yalnızca düşünmede kalmamızla sonuçlanan bir etkiyle başlıyoruz. Her etki bizlere bir şey katıyor elbette. Bazı enerjiler ve etkileri bize çalışmamız gereken alanları ya da daha henüz gri olan yerleri işaret eder. Böyle alanların bazılarını nesiller boyu çözmek üzere birikim yapmaya katkı sağlarız. Böylece, büyük adımların parçası oluruz. Ne kadar küçük gözükse de, attığımız en küçük adımlar dahi hayatlarımıza olumlu ve ödül dolu olanı çekmek için en büyük anahtarları taşır.
Bugün, zihnimizin derin yerlerine yolculuklar yapabiliyor olacağız. Bu derin gezi hepimize sürekli prensiplerimizi hatırlatıyor olacak. Neye inandığımıza göre sürekli bu olmaz, bu olmuyor diyenleri sıklıkla duyabileceğiz. Duyabileceğiz çünkü sürekli bu konularda takılı kalmanın yan etkisi olarak ısrarla bizleri buraya getiren prensiplerde kalma eğilimimizi göreceğiz. Bunu görmek sonucu hayatımıza dair takılı kaldığımız yönler üzerine düşünmemiz için bir hammadde kazanıyor olacağız. Önemli olan da bu olacak.Ayrıca takılı kalmış hissettiğimiz yönlerin altında yatan sebepleri anlamak için kuvvetli bir gözlemde elimizde olacak.

Hiç beklemediğimiz bir konuyu görecek bir penceremiz olduğunda, onu hemen açmaya ne dersiniz?

Günle gelen bir diğer etki ise hayatlarımıza öğlen zamanı katılıyor olacak. Yaşadıklarımız için, neyin çalışıp çalışmadığını görmeye çalışmak çok değerlidir. Böylece işe yaramayanı eleyip yerine yeni arayışlar ve yeni prensipler koymaya başlarız. Günün bu kısmıyla beraber, netlik düşüncesinden uzaklaşmaya başlayabiliriz. Birçok kaynakta; böyle durumları aşmanın yolunu, kalabalıklara karışmak ve toplu olmanın olumlu etkisinden yararlanmak olarak görebiliriz. Ancak bu yalnızca bir öneri, çünkü çok kişinin bir araya gelip anlaşamadığı ve tek bir yöne gidemediği durumları kolaylıkla görebiliyoruz. Çünkü bu kişiler de çeşitlilik, farklılık veya an gelip gri yolları denemelerinin ne demek olduğuna uzak kalmış olabilirler. Bugün bu kişileri de daha kolay görebiliriz.

Netlik, kontrol ve keskin davranışlardan oluşmak zorunda değil. Alan bırakan ve rahatça her şeyin siyah ve beyaz olmadığını anlatan yollar da net olabilir zamanla. Yalnızca şu an onların böyle olduğunu görmüyor olabiliriz. Bugün, bu etkiyle yola çıkıp, her şeyi tanımlayarak hayatlarına kurallar, kendilerine özgü netlikleri ısrarla getirmek isteyen kişilerin de baskılarını görebileceğiz. Böylece daha da sakin kalıp “nedir diğer yollar?” diye düşünmeye zaman ayırmamız gerektiğini görüyor olacağız.

Sevgi ve ışıkla

  • Esin Batal
  • İletişim, danışmanlık, seans ve destek için: [email protected]
  • M: 0.530.386 44 74

Aşağıdaki formu doldurarak da benimle iletişime geçebilirsiniz ?