Günle Gelen 13.08.16

Bir konu önemli olduğunda, sözlük anlamı ve duygusal anlamı birleşmiş demektir…

Bugün, kolayca yapabilmek varken herşeyi sorumsuzca davranarak amaçtan uzaklaşmayı yaşıyor olacağız. Bir işi yaparken veya bir soruya cevap ararken, bazen ‘bu da böyle olsun’ diyerek hiç avcumuzun içindekini kaçırdık mı? Bugün bunu tekrarlama olasılığımız çok yüksek. Sıklıkla iç sesimizin bize fısıldadığı, deneme ve yanılma eğilimini yaşıyacağız. Aynı zamanda çevremizdeki herkesin de bunu yaptığını görüp, herkesi de gözleyebileceğiz. Kısacası hepimiz için güzel bir fırsat olacak. Merak ettiğimiz sorular mı var? Bir sonraki güne kadar, çözüm bulabilmek için bir penceremiz olacak. Hatta buna kendimizi gözlemek te dahil. Çünkü bir şeyi ne kadar doğru ve ne kadar yanlış yaptığımızı açıklıkla görmek için günle gelen enerjiler bize destek verecek.

Ancak böylesine yoğun bir enerji, kendimizi sınanıyoruz hissini de getirecek. Tüm bu olanları, olumlu bir karma öğesi olarak kabul edip, bir şeyleri çözme olanağını elde ediyoruz gibi görebiliriz.

Günle gelen enerjilere ek olarak, önemli bir alan daha geliyor bugün. Ego! Çevremizdekilerin içindeki gerçek ego ve olumsuz bazı yanları görüyor olacağız. Yaklaşık 2 ay kadar sürecek olan ve özelliklede yakın çevremizin, gerçek yüzünü aralamamıza imkan tanıyan bir enerjiyi bu.

Bugün, herhangi birşeyin “önemli” olmasının ne olduğunu hissedebiliriz. Bir konu, bir söz veya biri… önemli olduğunda ne yaparız? Çevremizdekiler ne yapıyor? Yalnızca, ne gerekiyorsa onu mu? Yoksa, bizlerle ifade ettiği herşeyi mi? Bu günlük bu kadar kalsa, yeter! dediğimizde ne hissedeceğiz? Ne kaybetmiş olabiliriz?

Tüm bu enerji akışları içerisinde Birbirimize destek olup daha iyisini ve dolusunu yapabileceğimizi hatırlarsak, büyük ödüllerin temelini atıyor olacağız. Bunların ışığında, kendimize sorabileceğimiz önemli birkaç farkındalık sorusu çıkıyor karşımıza.

Kendimize vermeye ne kadar niyetliyiz? Nedir bizleri, anlık boşvermelerin ötesine geçirebilecek?

Diğer taraftan; bugünden başlayarak, bir süre boyunca, çok kişiden baskı altında olma ve sıkılma ile ilgili olumsuz geçmiş hayat deneyimleri duyacağız. Geçmişi eleştirmek ve kurtulmanın zor olduğu anılar, günlük konuşmalarda bol bol yer alabilir. Ancak güzel olan, olumsuzluktan yeni ve iyiye giden bir yolun enerjisi bizimle. Değerlendirmeye ne dersiniz?

Sevgi ve ışıkla…

  • Esin Batal
  • Günle Gelen 13.Ağustos.2016 _ Cumartesi
  • İletişim, danışmanlık, seans ve destek için: [email protected]

Aşağıdaki formu doldurarak da benimle iletişime geçebilirsiniz ?