Günle Gelen 13.07.16

Elimizdekilerin bir sınırı olmazsa, hayallerimizin bir başlangıcı olamaz…

Bugün, düşünmek ve konuşmak arasında gidip gelen (dolunaya kadar olduğu gibi) bir enerjiyi yaşıyor olacağız. Evren, her zamanki gibi bizi destekleyen adımları veriyor bizlere. İçimiz ile ilgilenmemiz gereken, bugünlerde bize tatlı bir sataşma tarzında, grup enerjileri ile ilgili motivasyonlar ve hareketlenmelerle destek oluyor. Bugünlerde herkes bu rüzgara kapılıp, “…böyle yapmalıyız”, “…şöyle olursa bunu alırız” tarzında topluluk adına sözler söylemeye başlıyor olacak. Burada bize düşense, ne kadar çok kişiyi kapsayan söz varsa alıp kendimize uygulamamız. Biz, bunları yaparken ben yapabiliyor muyum? Yaparsam ne olur? Sorularında ise asıl ipucumuz yatıyor. Şaşırtıcı ancak “…bana uygun değilse, kimseye uygun olmayacaktır” diyeceğiz bugün.

Günümüz detayları keşfederek, hayatımızı zenginleştirmek için küçük şeylerden nasıl büyük bir hayatı oluştururuz düşüncesini yaşayarak ilerleyecek. Burada isyan bayrağını çekip, “…bıktım küçük şeylerden” demek günün dikkat edilecek noktası haline geliyor. Buna düşmemek için birbirimize destek olmalıyız. Bunlar olurken, zihinden konuşmanın yan etkisi ile endişelerimiz ortaya çıkabilir ve kendimize sonu gelmeyen bahaneler üretebiliriz. İyisi mi üretelim, üretelim ki bahanelerimizi bulalım! Bugün yapılabilecek en güzel uygulamalardan biri aklımıza gelen bu tür olumsuzlukları bolca yazmak. Sonra da hepsinin çözümünü yakında bulabileceğimiz için onları  saklamak. Çünkü buldukça da üstünü çizip, aldığımız ödülleri keyifle seyredeceğiz.

Günün ikinci yarısında, sessizce sınırları değerlendirmek isteyen bir enerji geliyor. Bu konuları yalnızca doğru kişi ile konuşmak isteyen bir enerji bu. Ancak konuşmak istediğimiz kişiyle de şifrelerimizi, içimizdekileri paylaşmak anlamlı olacak elbette.

Bugünlerde çevremizdekileri etkilemek konusunda çok dikkatli olmaya çalışalım. Bunun sonuçları oldukça olumsuz bir karma olarak geri geliyor olacak. Hissettiklerimizi paylaştıktan sonra, karşıdaki kendi hissettiklerini unutup yalnızca bizim dediklerimizde kalıyorsa, bunu iyi düşünmeliyiz. Kendi sınırlarımızda kalmak önemli olacak bir süre için.

Günle gelen enerjiyi detaylıca inceledikten sonra, günün farkındalık sorusuyla baş başa bırakıyorum sizi. Paylaşımda bulunurken mütevazı ve anlayışlı mıyız?

 

  • Esin Batal
  • Günle Gelen – 13.Temmuz.16 – Çarşamba
  • İletişim, danışmanlık, seans ve destek için: [email protected]

Aşağıdaki formu doldurarak da benimle iletişime geçebilirsiniz ?