Günle Gelen 13.06.16

En büyük gürültülerden fazlalıkları çıkardığımızda, en anlamlı diller doğar…

Bugün, ifade etmenin ve konuşmanın gücünü, kendimiz için bir uyarı, bir ders çıkarma aracı gibi kullanacağımız bir gündeyiz. Günle gelen, oldukça önemli bir dönemi işaret ediyor. Bu enerji, bizim konuşma gücümüzle ilgili. Ancak her zaman bilmek veya öğrenmek için konuşmayız. Bu söyleyeceğim ilk okunduğunda biraz farklı gelebilir. Bazen, dağın başında bir yerlerde susmakla geçen uzun yıllar boyunca, kendi dünyamızda konuşmayı öğreniriz.

Herkesin konuştuğu bir dilin, ne kadar özel süreçlere açıldığını görmeye hazır mıyız?

Bugün, içe bakma günü. Neden mi? Çünkü ifade enerjimiz bu aralıkta sese ihtiyacı olan ve derinlerde yatan tedirginliklere ulaşabilmemiz için bize fırsatlar veriyor olacak. Bu, içinde olduğumuz toplulukların gelişmesi, büyümesi kadar bizim de adımlar atmamız için değerli bir destektir. Böylece yararlı ve olumluyu bulmanın bir yolunun da, sırası geldiğinde kendimiz için de denemelerde bulunmaktan geçtiğini gösterir. Bunun da söze dönüşmesi çok değerli ve gereklidir. Çünkü dile gelmenin enerjisi yüksek ve yardımcı olma hali içerir.

Bugün, içimizde olanların kaygıdan uzak olması için oldukları yere bakmaya ne dersiniz?

İçimiz, bize odasını göstermeye çalışan meraklı bir çocuk gibidir. O odada ne olduğuna bakmakta yarar var elbette ancak asıl değerli olan yalnızca “bakmakta”. Çünkü hissetmesi gereken değeri, özgürlüğü ona vermezsek asıl sorun o zaman başlayacak. “Beni görmüyorsa, neden denemeye devam edeyim ki..!” gibi sözleri duyduğumuzda iç çalışmamız da eksiklik var demektir. Bu eksiklikleri bulup, önce o konuda çalışmaya ve “özene ihtiyacım var” deyip, sonra da biraz bu konuya emek vermeye ne dersiniz?

Bugün, kendimize verdiğimiz emekler özel bir anlam taşıyor olacak. Kısacası özümüzle yaptığımız işin etik davranmakla büyük ödüllerle bize döneceği bir gündeyiz. Etik olmak, kendimize sadık olmaktır.

Şimdi, sadakati hak eden bir biz ile buluşmaya ne dersiniz?

Esin Batal

Seanslar ve danışmanlık için : [email protected]

www.esinbatal.com.tr

Günle Gelen – 13.Haziran.2016 – Pazartesi