Günle Gelen 13.04.17

Günle Gelen: Olgunluk ilerleyen yaşla değil, ilerlemiş gözlem ve iç sesimizi kabul etmekle gelir.

Bugün, olumlu ve ders çıkaran gözlemlerimiz artıyor ve baştan sonuna kadar bütün süreçlere daha hakim olmaya başlıyoruz.

Günle gelen enerjiyle beraber, mikroskop gibi gözlükler takmaya başlıyoruz bugün. Gözlüklerimizin en büyük özelliği, bize bilginin ve katkının yanı sıra, herkesin neye ne kadar önem verdiğini anlamaya başlamanıza aracı olması. Hepimizin değer verdiği konuları görmenin kolay olmadığı gibi, bizimle aynı olmadığı zaman hepimiz için yargılamaya başlama riski olduğunu da anlatıyor. Bu yüzden mikroskop gibi gözlüklere biraz daha sıkı sarılmamız gerekiyor. Gözümüzü açarak başlıyoruz güne. Hem detayları daha iyi görmek için, hem de gördüklerimizi çevremize de anlatabilmek için. Diğer taraftan anlatmanın ve paylaşmanın özellikle olumlu ve beklenmedik olanı getirebileceği bir gündeyiz de diyebiliriz. Dışa açılmanın, topluluklara ulaşmanın başarısı yüksek olacağız için verim, verme-alma dengesi, isteklerimizin ne kadar haklı olup olmadığı, doğru-yanlış ayrımı, daha önceden getirdiğimiz hangi konuların bir yük hangilerininse bir hazine gibi bizimle devam edebileceği konularını daha iyi görebileceğiz.

Herkesin getirdiklerini almaya hazır mıyız?
Paylaşan kadar paylaştıran olmaya da açık mıyız?

Günle gelen bir diğer etkiyse, her şeyi tek başımıza yapamayacağımızı anlamak. Bu yüzden de belgesel izler gibi, ünlü insanların hayatlarını okur gibi kaynaklardan öğrendiklerimize bakıyor olacağız. Herkesin hayatı bir süreçtir ve bu süreçleri daha iyi anlıyoruz. Daha objektif, önyargısız, kayıpsız ve kapasiteli davranmak için çevremizle tartışıp, konuşabileceklerimiz varsa, bugün yapmanın yararı büyük olacak. Hepimizin birbirine katkısı büyük olacak.

Günün ilerleyen saatlerinde, neyi nerede bırakmaya karar vermek için destekleyici enerjilerle sarılıyoruz. Geçmişten gelen ve özellikle de son 7 yıllık zaman içinde sürdürdüğümüz süreçlerden neyin değişmesi neyin kendini yenilemesi gerektiğini görüyor olacağız. Bugün, bir diğer deyişle eski günlükleri okuyup eleştiri yapmanın ve gelecek planımıza aktarılacakların listesini çıkarma günü de diyebiliriz. Gün içinde beklenmedik birçok alanda bizimle aynı yollardan geçmiş veya yakın adımlar atmış kişi ya da gruplardan örnekler veya önümüze atlayan paylaşımlar geliyor olacak. Sürpriz, hayat hikayelerine, kitaplara, kişilerle karşılaşmalara, kimsenin fark etmediği işaret veya detaylara hazır olursak olumlu ve şaşırtıcı olanı çekiyor olacağız. Aynısı bizim hayatımız içinde geçerli. Bir anda bize söylenen ve bunu, böyle yaptığını hiç fark ettin mi? Gibi konulara hazırlıklı olalım. Beklenmedik adımları atmamızı sağlayacak konular görebiliyor olacağız.

Gün boyu gelecek temalı birçok soru da bizi bekliyor olacak. Bu soruları özellikle reddetmememiz çok önemli olacak. Bugün, şimdi değil günü değil. Önemli bir ipucu; o soruların günü tam da bugün aslında.

Sevgi ve ışıkla