Günle Gelen 13.02.17

Kendimiz olmak, aynı insan olmak gibi her yolun değiştiğini bilmekle ilgilidir.

Bugün, her türlü değişim veya düzenimizde farklılaşmaya rağmen dengeyi arıyor ve buna hazırlıklı olmak yolunda adımlar atıyor olacağız.

Yeni bir enerjinin içinde yol almaya başlıyoruz. Yeni enerjinin anahtar sözcüğü ise “yoluna çıkmak”. Bahsettiğim anahtar aslında bir engel değil. Anahtar için; değişim getiren, mantığımızın koyduğu bilindik hedefleri değiştiren bir yoluna çıkma diyebiliriz. Hatta çok ama çok önce alınmış kararların veya kararlara yol açabilecek isteklerin, bizi bambaşka yönlere götürmesidir. Uzak doğuda buna, eteğimize yapışan alev de deniyor. Sanki bir türlü sönmeyen bir ateş gibi.

Bugün, değişim getiren şeylerin her zaman yolumuzun üstünde durduğunu görüyor olacağız. Hatta bu konuda moralli bile olabileceğiz veya şaşırmayacağız diyebiliriz. Önümüze gelen olayların nasıl gidebileceğini seziyor olacağız. Bu gidişatı değiştirmeden, akışı istediğimiz yöne zorlama çabasına giremeyeceğimizin de farkında olacağız. Bu etki, bizlerin içe dönük bir etkiyi de yaşamasını sağlayacak. Herkese bunun olduğunu bilmekse bize, “o zaman, ben önce benimkine dikkat etmeliyim” düşüncesini getiriyor olacak.

Bu etkiyi yaşamanın bize getireceği bir konu başlığı da, gittiğimiz yolun her an değişip bambaşka şeyleri önümüze getireceğidir. Duygusal değişimler sayesinde, mantığımızın aniden gösterdiği kararı bir daha gözden geçirmemiz gerektiği gibi konunun içine atlamamız da gerekebilecek. Aslında yeni ve ani bir takım yollar ve olanaklar geliyor da diyebiliriz. Diyelim ki, gün boyu her şey çok sıradan veya iş dünyasının koşturmacası altında geçiyor, şunu hatırlamaya gayret verelim:

Her an karşımıza çıkan ve yaşadıklarımızın içinde olan seçimleri ne kadar görüyoruz?

Her seçim gürültülü işaretlerle gelmez. Son derece normalmiş gibi gözüken ancak içine girildiğinde buraya nasıl geldim? Dememize yol açan şekillerle de karşımıza çıkabilir. Bu konuda önemli bir ipucu var; her değişimin bir baş dönmesi vardır ve içine girdikçe hissedilir. Bugün bu baş dönmesine hazırlıklı olduğumuz bir gün. O yüzden içe dönük bakış açımız içinde sakince hayatımızın hangi yollardan aktığına bakmamız olumlu ve ödül dolu olanı çağırmak için yeterli olacak.

Günle gelen bir diğer etkiyse, deneyimlerin gücünü duyuyor olacağımız. Duyduğumuzda aklımıza birçok farklı etkiyi getiren görüşler olacak bunlar. Herkesin deneyiminin yine herkes için geçerli olmayacağını hatırlamamız oldukça iyi olacaktır. Çok çalıştığımız bir amacın sandığımız gibi bir yere gitmediğini, düşüncelerimizin bizim sandığımız sonuçlara varmadığını duyabiliyor olacağız. Böyle anlarda kafa karışıklığı ve yine baş dönmesi hissi gelebilir. Bu da bir değişimin parçası olacak bizler için. Böyle etkiler, bir çatal özelliği taşır. Her şey bir anda şekil değiştirebilirken, bir de yapmamız gereken değişim için sonunda gerekli desteği ya da atlamamız gereken eşiği görebiliyor olabileceğiz. Aslında böyle etkiler için metafizik çalışmalar veya manevi yanı yüksek alanlara açık kalmak en doğrusu olur her zaman.

Bugün, çevremizdekilerin bizlere karşı ne hissettiklerini kolayca anlayabileceğimiz bir gün aynı zamanda. Ağızlarından kaçırmaları veya anlatmaları kolay olabilecek. Bu etkinin bir yan etkisi de, çevremizde olan kişilerin orada yanlışlıkla çekildiklerini ya da onları oraya bizim getirdiğimizi anlamamız olacak.

Hepimizin yürüdüğü yolda kendimiz olmak için en olumlu seçimlerle buluşmasına açık mıyız?

Sevgi ve ışıkla

  • Esin Batal
  • İletişim, danışmanlık, seans ve destek için: [email protected]
  • M: 0.530.386 44 74

Aşağıdaki formu doldurarak da benimle iletişime geçebilirsiniz ?

[contact-field label="İsim" type="name" required="1"/][contact-field label="E-Posta" type="email" required="1"/][contact-field label="Telefon" type="text"/][contact-field label="Yorum :)" type="textarea" required="1"/][/contact