Günle Gelen 13.01.17

Her yemek gibi, gerçeğin de pişmeye ihtiyacı vardır.

Bugün, zaman ve gelişim kavramlarımız üzerine eğiliyor ve onlardan gelecek sonuçları olumluluk için de almaya çalışıyor olacağız.

Bugünkü etkiler bir çalışma ve çaba biçiminde. Çünkü bugünlerde olan enerjilerin de etkileriyle, içinde yaşadığımız bu dünyanın ve hayatın temellerini görmenin yanında bir de onları kullanmaya açık olmak, seçmek hatta teslim olmak gibi eylemler gerekli olmaya başlıyor artık. Bunları ne kadar erken yaparsak, o kadar değerli ve olumlu sonuçlar ortaya çıkarmaya başlıyor olacağız. O yüzden de bugün sonuçları geç belirecek bile olsa her türlü uzunluktaki alışkanlıkları kazanmaya adım atmak için önemli bir gün. “Geç açılan” deyimini yakın etmek için mutlaka bir adım gereklidir. Az ya da çok bugün o adımı düşlemeye başlamamız gerekli.

Bu konu aynı zamanda bizlere dikkatli olmamız gerektiğini de getiriyor olacak: Zamanın farklı anlamlarını ve bizlere getirdiği yenilikleri. Eskiden küçük yaşta buluşlar yapan veya her alanda verdiği ürünlerle hayat boyu sanattan bilime her alana katkı veren kişilere rastlıyorduk. Artık, yaşları ileri ve uzman olmayı seçtikleri konular biraz daha farkı olan kişilerden söz ediyoruz. Bu değişim bize zamanla ilgili yeni, düşünülmesi gereken şeyler olduğunu gösteriyor. Bizler için de böyle. Çabuk ve nereye el atarsak on parmağında on marifet gibi değil, önce bize özgü alanları bulup sonra da orada olumlu olana el atmamız gereken etkileri yaşıyoruz. O yüzden acele değil, zamanı bize özel kullanmanın yararına konsantre olmamız daha önemli. Herkese, geç veya onlarla aynı anda olması gerekmeyen bir zamanlamayı aramamız daha doğru olacak. Böyle bir zaman düşüncesini de tabi ki kendi gerçeklerimizi arayarak buluyoruz. Bir ipucumuz da, deneme ve yanılmalarımızın, yanılma kısımlarında takılı kalmamak olacak. Denemeye devam için kendimize destek vermeye devam etmeliyiz. Yeterince birikim olduğunda hayatlarımıza gelecek olan hediyeler hepimizi şaşırtıyor olacak.

Öğlen zamanı ise günle gelen ikinci etkiye açılıyor olacağız. Derinden araştırmalara ve öğrenmelere. Bu bir topluluk enerjisi, çünkü genelde çok kişinin olduğu yerde araştırmalarımız ve öğrendiklerimiz daha verimli oluyor. Elbette yanılma ve yanlışları öğrenmek te bunun bir diğer yüzü. O yüzden koşullanmalar ve başkalarının enerjilerine kapılmalar da bu etkinin diğer bir yüzü.

İçinde bulunduğumuz toplulukların bir önemli yanı var. Birbirimize etkilerimizi, katkılarımızı rahatça verebilmemize rağmen, tavsiye ve eleştiri almaya olan kapalılığımız. Önümüze yeni bir olasılık, bilgi veya olay geldiğinde, bu bize uygun mu ya da bize nasıl etkiyecek diye topluluğa (iş, arkadaş, …) açılmak gereklidir. Böylece çevremize verebileceklerimiz için gerekli destek ve olumlu atmosferi almış olabileceğiz.
Dolunayında etkilerine baktığımızda bu dönem için kendimizi çalışmanın önemini ayrıca görüyoruz. Böylece bugün önemli bir olay geliyor: Hem kendi hayatımıza hem de içinde bulunduğumuz topluluğun hayatına kattıklarımız var ever, ancak bunları kendimiz ne kadar uyguluyoruz?
Hem bu aralığın hem de bugünün en önemli konularından biri de bu: her türlü harika emeği verip büyük katkılar sağlıyor, iyi şeyler yapıyor veya değişiklikleri başlatıyor olabiliriz. Ancak bunları kendimiz ne kadar uyguluyoruz. Enerjileri ve etkilerini tam anlamıyla kullanabilmenin en büyük anahtarlarından bir de bu. Bunun için üstelik her şeyi kolaylaştırıcı bir konum da olacak elimizde bugün; hep birlikte yaşamanın getirdiği bir artı bu, çevremizde farkında olalım ya da olmayalım her zaman yol gösterici, öğretici veya bu konuda bize ustalık yapabilecek kişilerin olduğu. Bu kişilerin potansiyelini kimi zaman inkâr da edebiliyoruz. Kabul edememeyi kenara bırakıp, teslimiyet düşüncesinin yararlarına açılmayı denemek için de çok olumlu ve ödül dolu nefesleri içimize çekebileceğiz bugün.

Sevgi ve ışıkla

  • Esin Batal
  • İletişim, danışmanlık, seans ve destek için: [email protected]
  • M: 0.530.386 44 74

Aşağıdaki formu doldurarak da benimle iletişime geçebilirsiniz ?