Günle Gelen 12.11.16

Kendimizi adamak ve beklentilerimize tutunmak, etki altında kalmamanın en değerli yoludur.

Bugün, etki altında kalmadan başarabilmek için bize özel yollar geliştirebiliyor olacağız.

Kendi kendimize çığır açmak demek, başarılarımız için adım adım kendimize inanmak ve onları inşa etmek demek. Bugünkü enerjilerin bize etkisiyle, dış etkilere kendimizi kapıyor olmamız. Bu kimi zaman söylenenleri dahi tekrar etmek anlamına geliyor olabilecek: Biz biraz kapalıysak, herkes de biraz kapalı olabilir. Gün, içimizde beklediğimiz başlıkları düşünerek başlayacak. Bu yüzden değerlendirme gücümüz çok oluyor olacak.

Zihnimizi yalnızca gördüğümüze inanmaya değil, içimizden gelenleri duymaya açmaya ne dersiniz?

Zihnimizi öne çıkaran bir zaman dilimindeyiz ve aklımızın içindeki sesleri her zaman uzaklaştırmaya gerek yok. Birçok kere yazdığım gibi zihnimizle arkadaş olmak olumlu ve ödül getiren bir hayatı anlatıyor. Bugün içimizdeki, zihnimizdeki seslerin arasında incecik bazı seslere rastlıyor olacağız. Bu sesleri duymak için birbirimize kendini “yeterince” açıklama olanağını tanıyabiliriz. Böylece değerli olanı ortaya çıkarmak için hiçbir şey kaçırmamış olacağız. Bugünlerde derinlik, yani yeterince derine inmek hepimizin gelişimi ve hayat tatmini için de ideal bir adım.

Günün ilerleyen saatlerinde, özellikle akşam saatlerinde, isteklerimiz için her şeyi denemeye, zihnimizle her mantık patikasını yürümeye hazır oluyor hissedeceğiz. Bu ciddi ve derin bir istek ve de her an bir hırsa dönüşmekten korunmamız olumlu ve değerli olanı kazanmamız için bir adım. Eğer içimizdeki bu isteği olumlu olanla buluşturmazsak, umutsuzluk, “yine yapamadım”, “neden ben isteyince olmaz” gibi sözleri sıkça duymaya başlayabiliriz. Bunları duyar duymaz birbirimize destek olmanın yoluysa, adım adım baştan başlamanın en emin yol olacağını birbirimize anlatmak olacak. Güven ve sakinlik, bugün bizleri ödül dolu anlara götürecek iki önemli destek.

Böyle günlerde, en önemli desteklerimizden biri de ellerimize yönelik şifa çalışmaları olacaktır. Çünkü bol tartışmalı ve açıklamalı günlerde, ellerimizi kendimize destek ve enerjimizi bir jest veya mimiğe dönüştürmek için çabalıyor olacağız. Böylece ellerimizi enerjimizi dengelemek için odak noktalarına dönüşüyor olacak.

Beklentilerimize sarılmaya, onları bekleyerek değil anlatarak gerçekleştirmeye ne dersiniz?

Sevgi ve ışıkla