Günle Gelen 12.06.16

Kolayca mutlu olmamızın bir bedeli vardır: Gerçek mutluluğa sürekli uzayan bir yolculuk…

Bugün, bir topluluk, aile ya da iş alanımız olsun çevremize birilerini katmanın bir yolunu ararken bir bedel ödememizden kaçınamayacağımız bir gündeyiz. Bu konu hep var olan ve çoğunlukla da görmekten kaçınıp, hayatımıza olan etkisini daha da büyük hissedeceğimiz bir olgu. Hayatımızda bazı halkalar çizeriz. Bu halkalar yakın veya uzak da olsa bizim çevremizdekilerle kurduğumuz bağlara göre kişileri içeren birlikteliklerimizdir. Bu insan halkalarını kurarken dikkat etmediğimiz önemli bir doğa prensibi var… Ne kadar çeşitli ve farklı insanla çevriliyiz? Doğa aynı yada benzerlerimizle birlikte olmaya bir bedel biçer. Bu bedelse bizim için büyüyememek veya mutluluğa giden yolda daha uzun bir bekleme demektir. Bu kadar bilgiden sonra bunu hatırlamanın yararını, günle gelene farklı bir  açılarak görmeye ne dersiniz?

Bugün soru sorup cevaplayarak ilerlersek ödülü güzel olan bir gündeyiz ve ödüllerimize, bize güzel gelecek olana yakın duralım beraberce diyebilirim hepimize.

Kafamızı kaldırıp uzaklara, ufuklara bakınca, hep benzeri kişileri görüyorsak bu ne demektir?

Bugüne kadar gücümüzü biz bir karar almak için uğraşırken bize alternatif sunmayan kişilere vermişiz demektir. Çünkü ileri adım atmak her gün yeni, her gün bir cesaret demek. Bu cesaret farklı düşünenlerden bir halkanın parçası olmaktır. Bugün Böyle halkalarını yararını özellikle hissedeceğimiz bir gündeyiz. Böyle bir topluluğun parçası değilsek, adım atmanın gereğini bol düşünüp biraz dalgın gibi gözükürsek de bunun iyiye işaret olduğunu hatırlayalım.

Bir topluluğa ait olmayan birini orada tutmanın bedeli nedir?

Her günle gelen enerji için bu sorunun cevabı değişiyorsa da, bugün, kaynaklarımıza ve elimizdekilere baktığımızda bunun kayıplar ve boşa harcamalar olduğunu görebileceğimiz bir gün. Zaman, para, duygular veya en basit hali ile bizim bir parçamızın akıp gittiğini görmektir. Bolluğa ve berekete giden yolda bir tıkanıklık yaşadığımızı anlatır bize.

Bugünü biraz yoğun bir soru cümlesiyle bitirmek istiyorum… Bugüne kadar inandığımız kuralları bırakmak nasıl olur?

Yeni gelene, karşılıksız bir kucak açma niyetiyle güzel pazarlar 🙂

Esin Batal

Seanslar ve iletişim için : [email protected]

www.esinbatal.com.tr

Günle Gelen – 12.Haziran.2016 – Pazar