Günle Gelen 12.05.17

Günle gelen: Mesajlar, çiçekler gibidir; bizlere ulaştıkça açtıklarını görebiliriz.

Bugün, etki yapan mesajlar veriyor ve nasıl bir liderliği istediğimiz üzerine kararlar alıyoruz.

Bugün içinden geçtiğimiz enerjiyle iletişim, çevremiz ve yön göstermek üzerine etkiler alıyor olacağız. Anlattıklarımız ve aktardıklarımızla dikkat çekmeye başlıyoruz, öncelikle. Etkileme ve yol gösterip, çekim oluşturma yeteneğimiz artmaya başlıyor.

Kendimizi doğru ve enerjimize açık platformlarda bulmaya yöneltebileceğiz. Günün kuvvetli ve pusula gibi etkilerinden biri de, doğru çevre veya grupla tam anlamıyla istediğimiz gibi bir etki oluşturmaya başlamamız. Böylece verdiğimiz gibi alabilmeyi de kolayca beceriyor olacağız. Böyle günlerde, çevremizdeki enerji akışıyla da bir denge oluşturuyor oluruz. Dengeye gelmenin hepimiz için özel bir anlamı da var üstelik: Değişime yol açan tetiklenmeler yaşamak. Bir anda veya kısa süreler içinde işte aradığım sebepler bunlarmış veya şimdi anladım gibi cümlelerle karşılaşıyor olacağız. Yeni veya artık sırası geldiği için özel bir yöne doğru hareketlenmeye hazır olmalıyız. Daha önemle vurgulamak istediğimse bu hareketlenmeye direnmezsek çok olumlu bir adım atmış olacağımız …

Tam da bu nokta da dikkat etmemiz gereken önemli bir nokta var; yanlış çevrenin içinde olup olmadığımıza dikkat etmek. Çünkü yanlış çevre demek, gelecek için her zaman suçlanma demek olacak bu dönemlerde. Farkına varmak, hatta gerekiyorsa kendimize itiraf etmek değerli noktalara erişmemizi sağlayacaktır.

Bugünün özel etkilerinden biri de, düşünüp bir inziva veya kendimize ait bir seviyeye çekilme zamanımız gelmişse buna karar vermek.

Günün ilerleyen saatlerinde gelen bir diğer etkiyse, yön gösterici veya paylaştıklarımızın öne çıkması üzerine yaşadıklarımız. Bize sorulan soruları biraz duymak istemeyebiliriz. Erken çocukluğumuzdan bile getirdiklerimize sıkı sıkıya bağlı olmayı seçebiliriz bu anlattığımız ya da paylaştığımız konularda. Bazen bir tavsiye verirken, bazen de tamtamına öne çıkarak konuştuklarımızda olabilecek bu etki. Olumlu ve ödül dolu olan için daha çok donanım ve eğitimimizin desteklediği konularda adımlar atalım.

Başarılı ve değişimi tetikleyen bir mesaj verebilmek için nasıl bir çevre istiyoruz?
Hangi koşulları beğenip bizim de olsun istiyoruz?

Sevgi ve ışıkla