Günle Gelen 12.02.17

Gerçekleri deneyimlemek, onları yaşamak bize değişimin anahtarlarını verir.

Bugün, hayatımızı düzenlemeyi seçtiğimiz prensipleri yaşamak ve bizleri onların ötesinde neler beklediğini görmek için gelecekte neler yattığını araştırmak için adımlar atıyor olacağız.

İçinden geçtiğimiz ve hayatımızı düzenlediğimiz kurallar ve prensipleri odağına alan enerjinin son etkilerini yaşıyoruz. Bu enerjinin egomuzu beslemek üzere özel bir yeri vardır. Egomuz elbette bizimle var olan ve beslenmesinde bizi ele geçirmediği sürece sorun olmayan bir parçamızdır. Yani bizi güçlendiren ancak bize neler yaptığını çok iyi bilmemizin gerektiği bir kavramdır. Bu son etkilerin biri de, hem kendi hem de içinde bulunduğumuz toplulukların prensiplerinin hangilerini reddetmek üzerine düşünüp karar vermemizdir. Bu etkiyle beraber çevremizdekilerin sadakatini anlamak için yüksek bir algı ve itki hissedeceğiz. Bunu bilinçli bir şekilde aramamıza gerek yok çünkü gün içinde çeşitli ortak amaçlar söz konusu olduğunda herkesin katılımına göre doğal bir şekilde önümüze dökülüyor olacak. Baktığımızda görünmeyen ama o amaca yürümek üzere akışa baktığımızda hemen bizlere gelen gerçekleri görüyor olacağız.

Geride bırakmak yerine değişmeyi ve değiştirmeyi seçmek, neleri değiştirecektir?

Günle gelen etkiyle, birbirimizi görme biçimimizi ve onu etkileyen prensiplere dikkatle bakmamaya başlıyoruz. Birbirimize uyguladığımız prensipleri gözden geçirmemiz olumlu ve geleceğe adım atmayı getiriyor olacak. Herkese uyguladığımız filtrelerin bize ne kattığına ve bizden neler götürdüğüne iyi bakıyor olmamız gerektiğini hatırlayalım. Bizimle aynı alanı paylaşmak isteyen kişilerin düşünmeden önlerine konanı alıp uygulamaları sonucu neler yaşıyoruz? Ya da aynı idealleri paylaşıyor gibi gözükmemize karşın bizlere gerçekten ne veriyorlar ve neyi vermiyorlar? Bu soruların cevaplarını dikkatlice vermek için güçlü istekler duyabileceğimiz ve bunun yararlarını alabileceğimiz bir gündeyiz.
Netlik aramanın çok önemli olmadığı bir zaman diliminden geçiyoruz. Netlik ya da mutlak doğruyu aramanın olumlu bir amaca hizmet etmediği de diyebiliriz. Çünkü deneyime, yaşamaya odaklanmanın öne çıktığı bir zaman dilimi. Mutlak doğru yerine, gerçekleri yaşadığımızda hepimizin kendine özel deneyimlerinin daha önemli olduğunu göreceğiz. Herkesin mutlak olarak tek bir şeyi görmesini beklemek hepimizi yavaşlatıyor olacak.

Günle gelen bir diğer etkiyse, kendi içimizdeki ve çevremizdeki değişimlere ne kadar katıldığımıza bakamız olacak. Her enerjinin bir geçiş aşaması vardır. Bizi bir yerden alıp diğerine götürürler. Bu geçiş sırasında dirençlerimizi bir kenara bıraktığımız anlarda önümüze gelenleri görebilmek çok değerlidir. Bugün özellikle hiçbir filtre uygulamadan içimize kabul ettiğimiz her şey yüzeye gelmek için hareketleniyor olacak. Neden bunları kabul ettik? Ya da bazı şeylere diğerlerine oranla neden hiç filtre uygulamadık? Bu soruların cevaplarına odaklanmak olumlu ve ödül dolu olanı görmemiz için çok yararlı olacaklar.

Sevgi ve ışıkla

  • Esin Batal
  • İletişim, danışmanlık, seans ve destek için: [email protected]
  • M: 0.530.386 44 74

Aşağıdaki formu doldurarak da benimle iletişime geçebilirsiniz ?