Günle Gelen 11.12.16

Anılarımız, egomuzdan sıyrıldıkça hazinelere dönüşürler.

Bugün, hatalarımızdan sıyrılmayı görebilecek ve anılarımızdaki eski detaylara yön vermeyi yaşıyor olacağız.

Günün ilk kısmı, bazı konulardaki meraklarımızı ve harekete geçmek konusunda karar vermeyi düşünerek başlıyor. Hepimizi için çevremizin bize istediklerimizle ilgili olarak destek verip vermeyeceği konusunda meraklarımız olacak. İstediklerimize böyle bir durumda varmak isteyecek miyiz? Ya da nasıl varmayı düşüneceğiz. Daha çok aklımızın içinde bolca hareketi geçmeyi deneyip, hayatımıza olumlu enerjileri çekme yolunda gayret veriyor olacağız. Günün ilk enerjilerine ait bu etki, bize ne kadar zor işleri başarmak üzere başlangıçlar planlarsak, zamanla daha da kolay gelmeye başlayacağını getiriyor olacak.

Attığımız adımlara vereceğimiz gayrete dürüstlükle bakmaya ne dersiniz?

Öğlenle beraber, günün kuvvetli enerji bölgesine geliyoruz. Bu enerji, bizlere unutmak istediklerimizi hatırlatabiliyor olacak. Böylece, niyet, ısrar, inat etmek, tek taraflı görüşler gibi bazı yalnız bırakıcı etkileri görmeye başlayabiliriz hem kendimizde hem de çevremizde.

Her düşündüğümüzde bu kadar ısrarcı olmak konusunda emin miyiz?

Günle gelen enerjiyle, bir topluluk enerjisini yaşamaya başlıyoruz. Böylece, bastırılan bazı anıların geri gelmesiyle kendimizi bir topluluğun içinde iyi hissedip hissedemeyeceğimizle ilgili sorularımız beliriyor olacak. Bu durum anılarımızın bedene yansıması sonucu aniden beliren bazı sağlık konuları ile de kendini gösteriyor olabilecek. Gün boyu küçük yoklamalar halince gelen migrenden, eklem ağrılarına kadar bazı belirtilere hazır olmamız gerekebilir. Böyle durumlarda, özellikle güneş ışığına çıkmak yardımcı olabilecek hepimize. Aynı zamanda eğer düşündüklerimizi ve hatırladıklarımızı bastırmaya devam edersek, belki kendimizi buna ikna edebiliriz ancak çevremizi edemiyor olacağız.

Anılar, hatırlananlar, zeki, kıvrak ve aniden ortaya çıkabilecek bir egonun öne çıktığı bir zaman aralığındayız. Bu aralıkta, karar vermemize katılan etkiler var olacak. Eğer büyük kararlar verirsek, sonuçlarını ne zaman alacağımızı bilmek kolay olmayacak. Uzun ve belirsiz zaman aralıkları bizi sarabilir. Yaklaşan dolunayın geçmişten gelenler konusunda getirdiği bazı baskıları da düşününce, çevremiz bizi onları dinlemeye ve öyle karar almaya kolaylıkla ikna edebilir. Bunda kaçınırsak, olumlu ve ödül dolu enerjileri yakında yaşıyor olacağız.
Günle gelen enerjinin bir göstergesi de, akşam ve gece zamanlarında özellikle de telefonda yapabileceğimiz konuşmalarda kişilerin yüksek oranda haklı ve isteklerini kabul ettirme çabasına maruz kalacağımızı görüyor olmak. Böyle kişiler böyle zamanlarda çok belirgin hale gelirler. Çoğunlukla yakınlık gösterip, aslında kendi enerjilerini üste çıkarmak için uğraşıyor olacaklar. Böyle durumlarla karşılaştığımız zaman, kendimize bir değer veya üstünlük çatışmasına girmemeyi hatırlatmamız yeterli olacaktır.

Sevgi ve ışıkla