Günle Gelen 11.07.16

Başladığımızı başarı ve mutlulukla bitirmek, perde kapanmadan alkışları duymaktır….

Uzunca bir tatilin ardından bugün, günlük rutinimize geri dönüyoruz. Sabah erken uyanmak, işe gitmek, tatildekinin aksine ayak üstü yapılan şipşak bir kahvaltı ile güne başlamak… ve bugünde bizi bekleyen yeni enerjilere kucak açmak 🙂

Günle gelen enerjilere bakıldığında yaptıklarımızın hakkını verme ve onları açıkça görmekle ilgili enerjilerin, haftanın ilk gününde bizimle olduğuna işaret ediyor. Daha da açık bir ifadeyle, yaptıklarımızın bizim bir parçamız olduğunu gösteriyor. Her zaman kendilerini ortaya koyarak, bizim adımıza konuşuyor olacaklarını hatırlatıyor. Birisini tanımamız nasıl ki zaman alıyorsa, yaptıklarımızı tanımakta zaman isteyecektir. Bugün, yavaş yavaş geçmişten gelen, özellikle de son sekiz aydır yaptığımız başlangıçlarımızı anlama, hakkını verme ve geleceğe bakmak için bize yararı olanla olmayan arasında ayrım yapma enerjisini yaşıyoruz. Bu enerjiyi daha iyi anlayabilmek için her şeyi bir günde ne olduklarına göre değil, adım adım nereye geldiklerine göre değerlendirmeye ne dersiniz?

Günle gelen önemli mesajlardan biri de, artık yaptığımız iş, duygu veya düşünce tamamlandıysa sıradakine geçme ya da yeni bir şey deneme zamanının geldiğidir. Her şey yerli yerine otururken, yapılacak en iyi şey enerjimizi yeniye, olumlu enerji getirene vermektir. Burada en titiz davranmanız gereken konuysa eski alışkanlık, sabitlendiğimiz insan veya konuları çabuk bırakmamız gerekliliği oluyor. Buna dikkat edersek yada bugünü bir başlangıç kabul edebilirsek, önümüzdeki 2 yıldan uzun bir süre için büyük etkileri olacak bir karma oluşturuyor olacağız. Hatırlayalım ki, neye baktığımızın değil ne gördüğümüzün bir önemi vardır.

Bütün bunları yapmak, bırakmak, ileri adım atmak elbetteki birçok kuşkuyu beraberinde getiriyor. Ancak bu konuda kendimizi yıpratmadan, olumlu olana bırakırsak bol ödüllü bir gün bizi bekliyor.

Günün ikinci yarısında, bir sonraki güne hafifçe uzanıp “…yakın gelecekte neye başlamak istiyoruz ve nasıl başarıları etkilemek istiyoruz…” ifadelerini düşlüyor olacağız. Bu uzağı görmenin sakınmamız gereken bir düşmanı da var. Daha fazlasını isterlerse endişesi ile saklanmak veya gerçek başarılarımızı örtmek hatasına düşmek! Bu yanılgıdan uzak durmak için birbirimize destek olmak çok önemli olacak. Hatırlayalım ki olumsuz olay ve özellikleri yenmekte , birlikte hareket etmenin gücü çok büyüktür.

Şimdi, istediklerimizin bir günde olmayacağına inanmaya ve geleceğin başlangıcını yaşamaya ne dersiniz?