Günle Gelen 11.06.16

Geleceğe adım atmak, şimdiden başlar; ilerlemeye devam edin…

Bildiğimiz konuları savunmakta ne kadar ileri gidebiliriz?

Bugün, bu çabamızı çok ileri götürmek istediğimizi görebileceğimiz bir gün. Bir çok hatta sayısız denemeler içimizden gelebilir.

Başlamak, bir işi başarmanın yarısıdır. (Eski yunan deyişi)

O zaman denemelerde bulunmak için çok uygun bur günün bizi beklediğini söyleyebiliriz. Bir çok davranışı göstermek de elbette bunun içinde. Bu kadar bilgiden sonra… Bizde olmasını istediğimiz davranışlara bir bakalım mı, bizde nasıl duruyor diye? Ya da bırakmak istediğiniz bir davranış var mı? Varsa bugün bir adım atmak ister misiniz? İsterseniz güzel adımların ilklerini bugüne verebilirsiniz.

Yolumuza güzelce devam ettik, peki ya şimdi? Şimdi, yürüdükçe gördüklerimizi de keşfetme zamanı. İlerledikçe, tabiki bir çok yenilik göreceğiz. Gördükçe de keşfedeceğiz. Yani yepyeni konulara açılmak için bu aralar aktif olan enerjilerin desteğini bütünüyle hissedeceğimiz bir gündeyiz. Bu kadar çok kişisel yenilik ve sınırlarımız ile temas halinde iken, dikkatli olmamız gereken bir konu da, bugün farkında olmadığımız küçük dikkatsizlikler ve kazalar olabilir. Korunmak için arada kafamızı kaldırıp yakınlara bakalım öyle uzaklara değil. Hemen yani başımızda kim var? Neler var? Görmediğimiz bir konu var mı? Ya da gözden kaçırdığımız bir nokta? Bugün böyle farkına vardığımız konular önümüzdeki günler de bize çok önemli ayrıntılar verecek. Sabırla kaydetmeliyiz bu tür ayrıntıları.
Bugün dikkatli olmamız gereken bir konuda, iş alanı. Dikkatli olmazsak tam yolunda gitmeyen birçok şey olabilir. Böyle günlerde yolunda gitmeyen birşey sonra bizi çok düşündürecektir. Temkinli ve çabakar olmak değerli bir avantajdır bugün.

Yeni güven alanları inşa etmek için bugün bol araştırma ve denemeye ne dersiniz?

Esin Batal

Günle Gelen – 11.Mayıs.2016