Günle Gelen 11.05.17

Günle gelen: İçimizdeki öğretmen, içimizdeki öğrenci …

Her adımda herkesle bir hissetmek için hem içimizdeki öğretmeni hem de öğrenciyi beslemememiz gerekir.

Bugün, hepimizin yararına olanları duyuyor ve bizlere yardım edebilecek gerçek öğretmenlere açılmak üzere adımlar atıyoruz.

Günle gelen etkilerin başında, zihnimizin hayatlarımıza değişim getirmesi geliyor. Zihnimizin aşırı meşgul olmasından bazen zarar görürüz. Zihimizi gerektiği kadarla meşgul edip, besleyip ve eğitmek için adımlar atarız. Bugün, zihnimizin güzel adımlar atmamıza yardım ettiğini görüyor olacağız. Herkese ortak yarar sağlayan konularda paylaşımlar ve açıklamalar, diyaloglarımızda bizimle olacaklar.

Burada dikkat etmemiz gereken bir nokta da, gün boyu iletişimimizde herhangi bir konuda eğer eskisinden daha iyi veya değerli bir şey ortaya koyamıyorsak orada durmayı bilmemiz. Durmakla anlatmak istegimse yeni ve değerli olanı ortaya koyamıyorsak zorlamamak, en olumlu ve dingin olanı çağırmak. Herhangi bir konuda eski kuralların veya hayatların artık geçerli olmadığını ve onların yerine yenilerini getirebileceğimiz anda adım atmamız doğal ve doğru oluyor olacak.

Değişimin ve yeninin geldiği yerde ve anda bizi harekete geçmekten alıkoyan neler var?

Bugünkü dikkat etmemiz gereken noktalardan biriyse, hata yapma endişesiyle kabuğundan dışarı az çıkan kişiler. Bu kişiler biz de olsak, çevremizdekiler de olsalar en olumlu destek onlara ekstra zaman vermek olacak. Böyle yaparsak, paylaşım ve iletişim olarak aniden başarılı olabileceğiz. Herkese şans ve destek vermek için önemli bir gündeyiz.

Günle gelen bir diğer etkiyse, hata yaptığımız konuları kabullenmek üzerine. Bugün kendimizi daha net ve mütevazı görebiliyoruz. Olmayanı ayırt etmek yeteneğimiz artıyor. Bu yüzden öğretmen veya yön getiren kişilere de açılabiliyor olacağız. Amacımızı ve şu an içinde olduğumuz durumu anlatmaya özen gösterirsek, destek ve istediğimiz ufuklara adım atabiliyor olacağız.

Adımlarımızı şeffaf ve destek almaya açık bir biçimde atmamız dileklerimle …

Sevgi ve ışıkla