Günle Gelen 11.04.17

Günle Gelen:Çevremizdeki akışa katılmak için elimizde büyük bir güç vardır.

Bugün, üzerimizdeki baskıları ve kaygıları bir kenara bırakmak için ihtiyaçlarımız üzerine kararlar alıyoruz ...

Dolunayın da etkisiyle, içinden geçtiğimiz ve anahtar sözcükleri, zaman, hayata tutunma, sabır, tamamlanma ve döngüler olan enerjinin ilk etkisini alıyoruz. Elbette biraz da kuvvetle ve derinden … Kimi zaman enerjimizin dışarıya ulaşmakta zorlandığını düşünebiliriz. Herkesin parçası olduğu bir akış vardır ve biz o akışa, adım atmakta zorlanır gibi olabiliriz. Böyle zamanlar, doğal ve içten gelen, biraz da bizden başka kimsenin ulaşamayacağı zamanlar gelir. Bu zamanların değeri geleni kabul etmektir. Zihinle gereksiz hatta zarar verici parçalamalara gerek duymadan hareket edersek, olumlu ve şifalı olanı çağırıyor olacağız.

Günle gelen etkilerden biri de, üzerimizde hissedeceğimiz baskının artışı olacak. Aslında bu artış hissi, bizlere çevremizle kurmamız gereken bağın farklı açıdan olmasını anlatmak için var. Üzerimizdeyse gerçekten fazla etkisi olabilecek. Özellikle bugün etkilerin enerjisini dışa vermekte veya onlardan uzak durmakta zorlanabiliriz. Gün boyu tek başımıza kalmak isteğiyse günle gelen enerjilerin etkisiyse sıkça ortaya çıkabilecek. Tavsiyemse bu etkiye açılmak yönünde, hepimize iyi gelebilir 😉 Açılmak derken kastettigim neye ihtiyacımız olduğuna bakmak. Çünkü böyle zamanlarda kendimizle çalışmaya ihtiyaç duymaktayızdır. Bu ihtiyaca kulak vermek de çok önemli olacak. İçimizde, dışımızda olan kadar doğal bir akış var. Ve bu çok büyük bir güçtür. İki akışı yan yana görmek gibi bir fırsat var olacak elimizde. Daha önceki ego enerjilerinin verdiği bireysel hislere ve deneyimleri yanına bir hediye geliyor bugünlerde; birliktelik, çevremizle ilgili olan enerjilere açılıyoruz. Her yaptığımızdan herkes, herkesin yaptığından da “ben” yararlanıyor olacak. Bu yararı açıklığımızla alıyor olacağız.

Herkesin yaptığını gözleyip, katılmaktan alacaklarımıza açılmaya ne dersiniz?

Günle gelen bir diğer etkiyse, çeşitli engeller ve zorluklara yüz yüze geldikçe değer sahibi kişi ve anları keşfetmek. Yine gözlem ve bilinçli farkındalıkla yaklaşmak, olumluluk ve başarılı olanı getiriyor olacak. Burada dikkat etmemiz gereken noktaysa, özellikle günün ilerleyen saatlerinde, anlık tepkiler vermemek. Çünkü hem o engelin veya pürüzün neden orada olduğu hem de bizim ondan alabileceğimize bakmamız gerekiyor. Onlarla yaptığımız yolculuğun içinde gelen ve kendimizde ertelediğimiz yanları görmemiz gerekiyor olacak. Daha önce böyle zamanlarda öğrendiklerimizi yenilere, yeniliğe vermemiz ve değişime katılmak için hazırlık yapıyor olacağız. Bu yenilenme olanağı için bugün meditasyon veya kendimize iyi ve olumlu olduğunu düşündüğümüz ne varsa yapabiliriz.

Sevgi ve ışıkla